Hlavní navigace

Color Music Rádio se může nastálo rozšířit z Prahy a Brna i do Karlových Varů

14. 9. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Provozovatel stanice tak naváže na krátkodobé oprávnění k využití kmitočtu 98,6 MHz od Českého telekomunikačního úřadu, které získal na dobu karlovarského filmového festivalu.

Nejen v Praze a Brně, ale také v Karlových Varech bude moci dlouhodobě vysílat Color Music Rádio, za kterým stojí pražský podnikatel Miroslav Pýcha, provozovatel středočeského Rádia Sázava. Jeho společnosti Ultravox se podařilo od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) získat licenci pro kmitočet 98,6 MHz v Karlových Varech s maximálním vyzářeným výkonem 200 W. Oprávnění je platné na osm let s možností automatického prodloužení na další osmileté období, ovšem jen teoreticky: všechna analogová rádia v Česku mohou vysílat jen do 10. října 2025, kdy by mělo dojít k vypnutí analogového FM pásma.

Marketing Meeting balicek

K TÉMATU: Karlovy Vary o filmovém festivalu pokryje Color Music Rádio na frekvenci 98,6 MHz

Color Music Radio už v Karlových Varech krátkodobě vysílalo. Letos i loni získalo krátkodobé oprávnění od Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) pro vysílání během Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Letos takto vysílalo od 1. do 15. července. Nyní plánuje provoz v Karlových Varech obnovit během příštího měsíce a už nastálo. Color se vrací do Karlových Varů a už tu zůstane. V průběhu října budeme zpět on air na 98,6 FM. Konečně bude ve Varech a okolí co poslouchat. Těšíte se? napsali zástupci Color Music Radia na oficiální profil stanice na Facebooku.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).