Hlavní navigace

Signál Rádio spustilo svůj další VKV vysílač, tentokrát v západních Čechách

9. 10. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podle webu Jihlavského DX klubu by se síť stanice mohla rozšířit i o další kmitočty, konkrétně 102.6 MHz pro Českou Lípu a 104.1 MHz v Hradci Králové.

Původně pouze středočeská rozhlasová stanice Signál Rádio expandovala v uplynulých dnech do dalšího koutu západních Čech. Od středy mohou zájemci o „pohodovou českou muziku“ a humor naladit tento program také v Karlových Varech. Ve druhé polovině uplynulého měsíce expandovalo Signál Rádio i na jih Moravy, kde mediální dům Radio United Broadcasting původně uvažoval o spuštění nového tematického Rádia Orchidej, které by v dané lokalitě konkurovalo středovlnnému Rádiu Dechovka.

Cloud23

ČTĚTE TAKÉ: Signál rádio spustilo nový vysílač v Brně, původně ho měla využít Orchidej

Signál Rádio vysílá v Karlových Varech na frekvenci 87,8 MHz výkonem 200 wattů s vertikální polarizací. V současné době tak má tento program kromě Prahy své vysílače také v Mnichově Hradišti, Jičíně, Plzni, Brně, Mladé Boleslavi, Českých Budějovicích a Mělníku. Podle webu Jihlavského DX klubu by se síť stanice mohla rozšířit ale i o další kmitočty, konkrétně frekvenci 102,6 pro Českou Lípu, která je nyní v licenčním řízení, stejně jako Hradec Králové (104,1 MHz). V plánu je pak podle JIDXC i expanze do Ústí nad Labem.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).