Hlavní navigace

Česká televize letos uvede do kin 31 nových snímků

28. 6. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEO – Jedenáct z nich pak představí na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary (KVIFF). Uvidíte zde ale i díla televizní jako ságu Já, Mattoni.

KVIFF 2016 pak ČT přenese i do vysílání (originální seznam pořadů je ke stažení na konci článku) a například divákům na stanici ČT 2 nabídne dva snímky s Willemem Dafoem, Narozen 4. července a oscarového Anglického pacienta. K vidění ale bude například i Intimní osvětlení režiséra Ivana Passera a diváci nepřijdou ani o slavnostní zakončení festivalu. To uvidí v přímém přenosu v sobotu 9. července od 20:00 hod. na ČT 1.

V Karlových Varech pak v Domě ČT na Divadelním náměstí bude v premiéře ke zhlédnutí například první díl chystané série Rapl s Hynkem Čermákem a prostor dostanou i koprodukční projekty. Například nový film Učitelka (Jan Hřebejk) nebo Vlk z Královských Vinohrad, o kterém bude s návštěvníky diskutovat Jiří Mádl. Každý večer se pak pódium na Divadelním náměstí promění v hudební arénu, na níž vystoupí kapely jako Vltava, Blue Effect nebo Bratři Orffové.

ČTĚTE TAKÉ: Česká televize veze bronz ze světového klání televizní grafiky

Případ pro exorcistu bude mít pokračování. Česká televize natáčí Modré stíny (uvnitř galerie)

Rapl jde do finále. Nabídne třináct plnohodnotných detektivních příběhů 

Já, Mattoni - Marek Najbrt a David Švehlík.
Autor: ČT

Já, Mattoni – Marek Najbrt a David Švehlík.

Česká televize má jako největší tuzemský koproducent tradičně v programu karlovarského festivalu několik zástupců z řad svých koprodukčních snímků. V sekci České filmy se letos ale objeví i díla, jež vznikala jako ryze televizní projekty, Já, Mattoni Marka Najbrta a Modré stíny Viktora Tauše. Tento posun nás velmi těší. Jsou to dva zcela odlišné žánry, za nimiž stojí i dvě výrazné režisérské osobnosti, které skvěle ilustrují šíři současných tvůrčích přístupů k televizní produkci, říká generální ředitel České televize Petr Dvořák.

MM AI t

Pokud vás zajímá, jaké pořady Česká televize k 51. ročníku KVIFF (MFF) chystá, stáhněte si originální seznam České televize (DOC): KVIFF 2016 – Pořady ČT k 51. ročníku MFF Karlovy Vary

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).