Hlavní navigace

Regionální síť 8 Českých Radiokomunikací získala příděl v Karlových Varech

14. 8. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Operátor, stejně jako ostatní společnosti, se k přídělům od telekomunikačního úřadu nevyjadřuje. Expanduje však všude tam, kde vidí potencionální zájem svých partnerů – televizí.

České Radiokomunikace (ČRa) mohou spustit kromě Prahy a jihočeského vysílače Kleť svou chystanou Regionální síť 8 také na Karlovarsku, konkrétně z lokality Tři Kříže. Jde o oblast, kterou už operátor využívá v současné době, a to pro šíření všech svých celoplošných sítí, tedy multiplexů 1 až 3. Nový zápis pro Regionální síť 8 se objevil v elektronické databázi Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) před několika dny. První ohlášenou lokalitou, kde má být multiplex v polovině příštího měsíce spuštěn, je Praha. Bude ho využívat Prima HD.

MM socky3

ČTĚTE TAKÉ: České Radiokomunikace získaly v Praze už druhou regionální síť pro DVB-T

Maximální povolený vyzářený výkon (ERP) multiplexů 1 až 3 v Karlových Varech je minimální – 25 Wattů. Regionální síti 8 ČTÚ přiklepl 199 Wattů. ČRa smějí v této oblasti vysílat nově na kanálu 51, tedy stejně jako v Praze, s horizontální polarizací. O tom, jaké programy by se v chystaném multiplexu pro Karlovy Vary mohly objevit, by bylo předčasné spekulovat. V Karlových Varech bude vysílat také Regionální síť 1, a to na kanálu 47. Z původně zkoordinovaného Červeného vrchu chce vysílač přesunout do centra města.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.