Hlavní navigace

Vraní vrch má výluku, obyvatelé Domažlicka budou bez signálu některých stanic

19. 5. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Při plánované výluce bude provedena pravidelná kontrola vysílače, anténních systémů, údržba energetiky a vysílací techniky.

Obyvatelé Domažlic se budou muset dnes ráno, dopoledne a také část odpoledne obejít bez signálu pozemní digitální televize, konkrétně multiplexů, jejichž provozovatelem jsou České Radiokomunikace. Jde tedy o programy České televize a také stanice mediální skupiny Nova (Nova a Nova Cinema), Prima (Prima a Prima Cool) a TV Barrandov. Výluka se naopak nebude týkat multiplexu 4 společnosti Digital Broadcasting, za níž stojí ostravský podnikatel Radim Pařízek a v němž jsou šířeny kanály Nova Cinema, Fanda, Smíchov, Telka, Relax, Rebel, Active TV a Zak TV.

MM socky3

Z ARCHIVU: Západočeská TV ZAK po třech letech změní distribuci, odchází z multiplexu 3

V době od desáté do patnácté hodiny navíc nepůjde v Domažlicích ani rozhlasový signál stanic, které jsou odtud šířeny. Jde konkrétně o Český rozhlas Radiožurnál na kmitočtu 98 MHz a Český rozhlas Plzeň na frekvenci 105.3 MHz. Při plánované výluce bude provedena pravidelná kontrola vysílače, anténních systémů, údržba energetiky a vysílací techniky. Kromě multiplexu 4 bude možné v dané oblasti beze změny také sledovat programy z Regionální sítě 7 společnosti Progress Digital. Programy ČT 1 HD, ČT 2 HD, ČT Sport HD, ČT :D/ČT art, Retro Music TV a KinoSvět jsou šířeny z lokality Čerchov.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.