Hlavní navigace

ČT musí zaplatit do příštího týdne 300 milionů

14. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
14. 5. 2009

Veřejnoprávní Česká televize má dluh více než tři sta milionů korun. Informují o tom dnešní Hospodářské noviny s odvoláním na finanční úřad (FÚ). ČT totiž nezaplatila všechny daně z koncesionářských poplatků. FÚ poslal na Českou televizi platební výměr. Hospodářské noviny (HN) upozorňují na to, že tentokrát se nejedná skutečně o malou částku – přibližně pět procent ročního rozpočtu.

List se domnívá, že ČT musela vědět o tom, že bude platit, již delší dobu, a proto se také rozhodla šetřit. S poukazem na nedostatek peněz zrušila i některé pořady, uvádí HN. Jde např. o cyklus Podle práva, který byl připravován s Městským soudem v Praze. A co na to Česká televize? Podle ní utahování opasků nesouvisí s hrozící pokutou. To je nesmysl, uvedl stručně pro list její mluvčí Ladislav Šticha. Zaplacení pokuty se definitivně potvrdilo včera, kdy měl být zahájen konkurz na nového generálního ředitele.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).