Hlavní navigace

Česká televize může začít spolupracovat s portálem Stream.cz

Veřejnoprávní Česká televize se může stát dalším obsahovým partnerem největšího českého videoportálu Stream.cz. Informuje o tom novinář Ondřej Aust na stránce Aust.cz. Po televizi Prima, hudebním Óčku a lifestylové televizi Public zvažuje spolupráci i ČT, která sama provozuje multimediální portál iVysílání.cz s vlastním obsahem.

Pouštěli bychom obsah na Stream a dělili bychom se o výnosy reklamy, přiblížil obchodní ředitel ČT Robert Kvapil model uvažované spolupráce. Jak dodal, věc je v rané fázi, řeč zatím byla, jen o samotném záměru. ČT by chtěla prostřednictvím Streamu přilákat ke svým pořadům i mladší diváky. Je důležité budovat povědomí mladší generace a její vztah k České televizi a k obsahu, který vyrábí, řekl Kvapil.

ČT se nebrání spolupráci i s dalšími videoservery. Před časem ale odmítla spolupráci s YouTube právě z důvodu toho, že provozuje vlastní rozsáhlý videoarchiv. Nyní se to zřejmě změní. Vítám YouTube, Hulu, Stream a takové služby. To je jediné, co televize může naučit myslet jinak, aby je to zachránilo, předeslal Kvapil pro server Aust.cz.

Našli jste v článku chybu?