Hlavní navigace

ČT na jaře: pokračování Cirkusu Bukowsky i show s Kateřinou Cajthamlovou

12. 12. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ DOKUMENT – Na Déčku nabídne Česká televize novou zábavně-vědomostní show Já budu Einstein, v níž se objeví v roli „zapálenéného vědátora“ Tomáš Tyc.

Nové seriály První republika, Případy 1. oddělení, Čtvrtá hvězda a Clona i pokračování Cirkusu Bukowsky. Tak budou vypadat jarní měsíce na obrazovce prvního programu České televize. Clona bude detektivním příběhem o muži, který se „v nesprávný čas ocitl na nesprávném místě. Jde o detektivní seriál, ve kterém Kryštof Hádek v roli policejního kameramana vyšetřuje smrt vlastního otce, řeší svůj vztah k Lence a hlavně to, proč dělá to, co dělá, uvádí v programových plánech veřejnoprávní Česká televize. Kromě Hádka se v něm objeví také Vica Kerekes, Viktor Preiss, David Novotný nebo Táňa Medvecká.

NEPŘEHLÉDNĚTE: ČT 1 nasadí od 17. ledna seriál První republika, čekání vyplní českými filmy

Na obrazovce prvního programu nebude chybět také nová zábavná show DoktorKA o tom, „jak snadné je žít zdravě“. V roli moderátora se představí Kateřina Cajthamlová, která v minulosti působila na televizi Prima v pořadu Jste to, co jíte. Cajthamlová prý bude diváky vést k tomu, jak vést delší a zdravější život. Jak funguje tělo, jak se vyvíjí moderní medicína, jaké mýty a pověry o zdraví je lépe nebrat vážně a naopak, co se opravdu děje s tělem v době nemoci – to budou základní otázky v pořadu DoktorKA, uvádí v programových plánech na jaro příštího roku Česká televize. Zatím není jasné, kdy přesně se bude DoktorKA vysílat.

ČTĚTE TAKÉ: Česká televize začala natáčet dva nové krimiseriály: Clonu a Vraždy v kruhu

UXD

Na Déčku se mohou dětští diváci těšit například na novinkovou zábavně-vědeckou show Já budu Einsteinem. Jejími hrdiny budou tři děti objevující kolem sebe záhady, jímž se snaží přijít na kloub. Odehrávat se bude jak ve městě, tak i přírodě. Tajemství bude spolu s dětmi odhalovat „zapálený vědátor“, do jehož postavy se vcítí Tomáš Tyc z Ústavu teoretické fyziky a astrofyziky. ČT art zavede kritické diskuse. Prvním týdeníkem bude Jasná řeč Josefa Chuchmy, druhým magazín využívající osobnost a televizní zkušenost kritika a komentátora Hospodářských novin Petra Fischera. První se objeví na ČT art v lednu, druhý na jaře.

Jaro 2014 na kanálech České televize by Lukáš Lucky Polák

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.