Hlavní navigace

ČT na jaře: pokračování Cirkusu Bukowsky i show s Kateřinou Cajthamlovou

Lukáš Polák

UVNITŘ DOKUMENT – Na Déčku nabídne Česká televize novou zábavně-vědomostní show Já budu Einstein, v níž se objeví v roli „zapálenéného vědátora“ Tomáš Tyc.

Doba čtení: 2 minuty

Nové seriály První republika, Případy 1. oddělení, Čtvrtá hvězda a Clona i pokračování Cirkusu Bukowsky. Tak budou vypadat jarní měsíce na obrazovce prvního programu České televize. Clona bude detektivním příběhem o muži, který se „v nesprávný čas ocitl na nesprávném místě. Jde o detektivní seriál, ve kterém Kryštof Hádek v roli policejního kameramana vyšetřuje smrt vlastního otce, řeší svůj vztah k Lence a hlavně to, proč dělá to, co dělá, uvádí v programových plánech veřejnoprávní Česká televize. Kromě Hádka se v něm objeví také Vica Kerekes, Viktor Preiss, David Novotný nebo Táňa Medvecká.

NEPŘEHLÉDNĚTE: ČT 1 nasadí od 17. ledna seriál První republika, čekání vyplní českými filmy

Na obrazovce prvního programu nebude chybět také nová zábavná show DoktorKA o tom, „jak snadné je žít zdravě“. V roli moderátora se představí Kateřina Cajthamlová, která v minulosti působila na televizi Prima v pořadu Jste to, co jíte. Cajthamlová prý bude diváky vést k tomu, jak vést delší a zdravější život. Jak funguje tělo, jak se vyvíjí moderní medicína, jaké mýty a pověry o zdraví je lépe nebrat vážně a naopak, co se opravdu děje s tělem v době nemoci – to budou základní otázky v pořadu DoktorKA, uvádí v programových plánech na jaro příštího roku Česká televize. Zatím není jasné, kdy přesně se bude DoktorKA vysílat.

ČTĚTE TAKÉ: Česká televize začala natáčet dva nové krimiseriály: Clonu a Vraždy v kruhu

Na Déčku se mohou dětští diváci těšit například na novinkovou zábavně-vědeckou show Já budu Einsteinem. Jejími hrdiny budou tři děti objevující kolem sebe záhady, jímž se snaží přijít na kloub. Odehrávat se bude jak ve městě, tak i přírodě. Tajemství bude spolu s dětmi odhalovat „zapálený vědátor“, do jehož postavy se vcítí Tomáš Tyc z Ústavu teoretické fyziky a astrofyziky. ČT art zavede kritické diskuse. Prvním týdeníkem bude Jasná řeč Josefa Chuchmy, druhým magazín využívající osobnost a televizní zkušenost kritika a komentátora Hospodářských novin Petra Fischera. První se objeví na ČT art v lednu, druhý na jaře.

Jaro 2014 na kanálech České televize by Lukáš Lucky Polák

Našli jste v článku chybu?