Hlavní navigace

Česká televize najala novou firmu na kontrolu neplatičů

20. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
20. 7. 2009

Novým partnerem, který má kontrolovat ty, kdo veřejnoprávní televizi nehradí koncesionářské poplatky, je společnost Verbis Praha. Ta převzala smlouvu, kterou měla televize původně uzavřenou se společností BSP Lawyer Partners. Informuje o tom server Lidovky.cz.

ICTZ23

Deník upozorňuje, že nová společnost je personálně provázaná s jednou advokátní kanceláří, která pomáhala vyřizovat vymáhání i případné soudy s neplatiči, kterých vyhledávání měla BSP Lawyer Partners na starosti. Verbis od ní převzala kontrakt na vyhledávání neplatičů, který platí do května 2010. Kvůli tomu si od BSP pronajímá její nově vytvořenou organizační složku, díky ní může využívat dosavadní know-how i datové zázemí BSP, informují LN.

Údajně se ale zpřísnil dohled ze strany ČT, aby nedošlo k mylnému oslovování „neplatičů“, kterých se to netýkalo. V minulosti se televize stala terčem kritiky kvůli tomu, že velké množství údajných neplatičů obvinila neprávem, protože koncesionářské poplatky platili včas. Nastane-li jakýkoli exces, smlouva okamžitě končí, tvrdí nyní obchodní ředitel ČT Robert Kvapil. Televize tak jakékoliv výraznější pochybění už nebude tolerovat.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.