Hlavní navigace

ČT odhalila další novinky, které přichystala od září

29. 8. 2008
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

29. 8. 2008

OPRAVENO Studio 6 na kanále ČT1, lifestylové Dobré ráno na ČT2 a širokoúhlé zpravodajství nejsou jediné novinky, které Česká televize nabídne svým divákům od 1. září. Relace o počasí dostane jiný vysílací čas a pořad 168 hodin se představí v novém vizuálu. Se začátkem školního roku uvidí diváci Počasí nejen ve všední dny, ale i v sobotu od 19:55, v neděli pak od 19:50. V praxi dojde k tomu, že se tato relace prohodí se sportovními Brankami, body, vteřinami. Ke stejnému dni také dostane novou tvář od Jiřího Karáska. Formát se změní na 16:9, a tak zbude dost místa pro moderátora i pro západní cíp republiky, který si diváci často přáli lépe vidět, řekla k této změně vedoucí redakce počasí Taťána Míková.

ČTĚTE TAKÉ: Rudolf Pop, Karel Trpák: Zpravodajství ČT přejde na formát 16:9 letos v září

Co se týká publicistického pořadu 168 hodin, ten bude i nadále nabízet jiný pohled na události než denní zpravodajství. Pořad prošel změnou grafiky a celého barevného schématu, zásluhou hlavního grafika zpravodajství ČT Alana Záruby. Především jde o posun od tmavě fialové k bílé. Dramaturgie zůstává nadále podobná – reportáže z domova i zahraničí nabízející analytičtější pohled na světové události. Stopáž pořadu zůstává 26 minut. O změnách ve 168 hodinách hovořila včera s moderátorem Davidem Borkem v Dobrém ránu také sama moderátorka Nora Fridrichová a dramaturg pořadu Ondřej Neumann. Jeho záznam si můžete přehrát zde.

cif-tip-téma-foto

K TÉMATU:
ČT 1 představila nové Studio 6, které od 1. září nahradí Dobré ráno
Dobré ráno na ČT se od září změní, Dvojka se zaměří životní styl
Zpravodajství ČT přejde od září kompletně na širokoúhlý formát 16:9

AKTUALIZACE – Tisková zpráva České televize původně obsahovala chybu. Uváděla, že počasí se bude vysílat v pondělí až sobotu od 19:50 a v neděli od 19:50. Správné údaje už jsme zanesli do aktuality. Za tuto chybu se ČT omlouvá.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.