Hlavní navigace

Česká televize odhalila ve Studiu 6 další podrobnosti o nových Událostech

Diváci dnešního ranního vysílání České televize dostali možnost nahlédnout do režie náležící ke Studiu 8, ze kterého se budou od 1. dubna vysílat nové Události – s novými tvářemi, novými dekoracemi, vizuálem a mimo jiné i ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Režisér Marek Straka v rozhovoru s moderátorkou Jolkou Krásnou odhalil další novinky, které na zájemce čekají.

VIDEO: Nové Události České televize ve vysílání Studia 6 (iVysílání – od času 139:43)

Podle Strakových slov bude mít moderátor Událostí celkem pět pozic a budou ho snímat čtyři kamery. Dlouho jsme řešili, jak najít komunikaci mezi námi a moderátorem. (…) Nakonec vypadáme jako šachistický kroužek, který tahá figurky po šachovnici, popsal Straka. Staronová tvář hlavní zpravodajské relace Marcela Augustová prozradila, že práce moderátora v novém virtuálním studiu bude o dost jiná, než tomu bylo například u volebních studií, která se taktéž vysílala z virtuálního prostoru.

ČTĚTE TAKÉ: Nostalgie v Událostech: Toušlová a Klepetko se loučili s diváky

Je tu dotyková plazma a spousta dalších virtuálních prvků, které budeme používat a je tam také mnohem víc pohybu. Například ve volebním virtuálu je jich mnohem méně, uvedla Augustová. Doufám, že moderování dostane uvolněnější a neformálnější projev, bude to tak na diváky působit a bude se jim to líbit, konstatovala současná i nová tvář Událostí. Na otázku, kolik reportáži, se do nových Událostí vejde, jejich režisér Marek Straka neodpověděl, ale prozradil, že bodový scénář má přes sto položek.

Našli jste v článku chybu?