Hlavní navigace

Česká televize odhalila ve Studiu 6 další podrobnosti o nových Událostech

26. 3. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
26. 3. 2012

Diváci dnešního ranního vysílání České televize dostali možnost nahlédnout do režie náležící ke Studiu 8, ze kterého se budou od 1. dubna vysílat nové Události – s novými tvářemi, novými dekoracemi, vizuálem a mimo jiné i ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Režisér Marek Straka v rozhovoru s moderátorkou Jolkou Krásnou odhalil další novinky, které na zájemce čekají.

VIDEO: Nové Události České televize ve vysílání Studia 6 (iVysílání – od času 139:43)

Podle Strakových slov bude mít moderátor Událostí celkem pět pozic a budou ho snímat čtyři kamery. Dlouho jsme řešili, jak najít komunikaci mezi námi a moderátorem. (…) Nakonec vypadáme jako šachistický kroužek, který tahá figurky po šachovnici, popsal Straka. Staronová tvář hlavní zpravodajské relace Marcela Augustová prozradila, že práce moderátora v novém virtuálním studiu bude o dost jiná, než tomu bylo například u volebních studií, která se taktéž vysílala z virtuálního prostoru.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: Nostalgie v Událostech: Toušlová a Klepetko se loučili s diváky

Je tu dotyková plazma a spousta dalších virtuálních prvků, které budeme používat a je tam také mnohem víc pohybu. Například ve volebním virtuálu je jich mnohem méně, uvedla Augustová. Doufám, že moderování dostane uvolněnější a neformálnější projev, bude to tak na diváky působit a bude se jim to líbit, konstatovala současná i nová tvář Událostí. Na otázku, kolik reportáži, se do nových Událostí vejde, jejich režisér Marek Straka neodpověděl, ale prozradil, že bodový scénář má přes sto položek.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.