Hlavní navigace

ČT podala žalobu na režiséra Víta Olmera. Už před dvěma měsíci

16. 7. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
16. 7. 2007

Česká televize podala žalobu na režiséra Víta Olmera pro výroky, které řekl v rozhovoru pro týdeník Reflex a v nichž kritizoval způsob, jakým dramaturgové ČT nakládají s náměty externích tvůrců. Podle mluvčího ČT Martina Krafla televize žalobu podala už přede dvěma měsíci, takže není pravda, že si to rozmyslela, jak Olmer řekl v rozhovoru pro sobotní Lidové noviny.

ebf - tip do článku - debata

Ale kdepak, marně jsem se těšil. Jsou to zbabělci, vyšly by totiž najevo věci, které by tam mnoha lidem nebyly příjemné, řekl Olmer v interview pro LN, jež vyšlo pod titulkem „Marně jsem se těšil na žalobu České televize“. Mluvčí ČT Krafl dnes rozeslal novinářům e-mail, v němž Olmerova slova vyvrací a informuje o tom, že Kavčí hory už žalobu na režiséra podaly.

V návaznosti na sobotní rozhovor Víta Olmera v Lidových novinách bych Vás rád informoval o tom, že Česká televize žalobu v souvislosti s jeho nedávnými výroky podala, a to u Městského soudu v Praze před dvěma měsíci. Budeme se s ním v civilním řízení soudit o veřejnou omluvu a 100 tisíc korun. Doručení žaloby žalovanému je závislé na činnosti soudu, uvedl Krafl.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).