Hlavní navigace

ČT podepsala s ministerstvem školství memorandum o spolupráci na dětském kanálu

28. 2. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Ministerstvo by mělo televizi pomoci se vzdělávacím obsahem programu ČT :D, jehož start Kavčí hory naplánovaly na 31. srpna

Memorandum o vzájemné spolupráci při přípravě vzdělávacích pořadů pro chystaný dětský kanál ČT :D dnes v Praze podepsali generální ředitel České televize Petr Dvořák a ministr školství, mládeže a tělovýchovy Petr Fiala. “Věřím, že spoluprací s ministerstvem školství především v rovině programu s přesahem ke vzdělání a výchově docílíme kvalitního vysílání pro děti, jehož byla ČT vždy garantem,“ uvedl šéf ČT Dvořák.

ROZHOVOR: Petr Koliha: ČT :D jedná o výrobě nových dílů Krtečka a angličtině s Hurvínkem

„Škola už delší dobu není jediným místem, kde se děti dozvídají a učí nové věci. Zdrojem poznávání našeho světa jsou pro děti často právě média. Pokud se tedy na Ministerstvu snažíme o zvýšení kvality českého vzdělávání, musí být naším společným zájmem také kvalitní a co nejlepší televizní program pro děti a mladé lidi,” dodal ministr Petr Fiala. “Uvědomujeme si význam televize veřejné služby pro vzdělávání a výchovu dětí a mladých lidí, a proto se chceme podílet na projektu dětského kanálu ČT.”

K TÉMATU: Dětský kanál ČT :D odstartuje 31. sprna. Od 20:00 ho vystřídá ČT art

DT 23

Obě instituce chtějí spolupracovat s předními domácími vzdělávacími institucemi, s odborníky z veřejné správy, z akademické sféry a z neziskových nestátních organizací a zajistit tak “bezpečné a obohacující” dětské vysílání. Výkonný ředitel ČT :D Petr Koliha už dříve řekl, že vzdělávací pořady budou tvořit významnou část vysílání dětského kanálu a budou se snažit dětského diváka vzdělávat zábavnou formou. Kromě toho ČT připravuje i přesah do nových médií.

„Dětský kanál České televize nabídne atraktivní a smysluplné pořady, včetně pořadů s přesahem do vzdělávání. Cílem dětského kanálu bude děti nejen bavit, ale i vzdělávat a nabídnout jak dětem, tak i jejich rodičům alternativu ke stávajícím komerčním stanicím pro děti a mládež,“ ujistil Koliha. Start ČT :D naplánovaly Kavčí hory na 31. srpna, zatím však není jasné, zda bude vysílat v celoplošném multiplexu 3 nebo konkurenčním multiplexu 4. Do veřejnoprávní sítě 1, kde vysílají stávající čtyři programy ČT, se už z kapacitních důvodů nevejde.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).