Hlavní navigace

ČT představí na Anifilmu nový večerníček. Momentálně jeden i koloruje

3. 5. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Anifilm
UVNITŘ GALERIE – Sedmý ročník festivalu animovaných filmů proběhne v Třeboni od 3. do 8. května. Zúčastnit se můžete i řady workshopů a přednášek.

Přichází s nimi i Česká televize, která oznámila uspořádání semináře „Tři roky animované tvorby na Déčku“, ve kterém chce odbornou veřejnost seznámit s využitím animace v pořadech televizní stanice ČT :D a mj. také uvést zbrusu nový večerníček „Letem světem aneb cestování Jonáše Kokošky“.

V současné době ČT realizuje hned několik animovaných projektů, jako jsou Tarbíci, Bílá paní na hlídání či Nejmenší slon na světě (viz galerie níže). A také několik nových večerníčků, zmiňovaný „Letem světem aneb cestování Jonáše Kokošky“, který připravuje výtvarnice Jitka Petrová, a „Zahrádka sv. Josefa“ výtvarnice Zdeňky Krejčové. V zakázkové tvorbě se pak pomocí 3D animace vyrábí seriál večerníčků „Nejmenší slon na světě“ a digitálních postupů využívá i grafické centrum České televize k dodatečnému kolorování oblíbené série „Pohádky z mechu a kapradí“.

ČTĚTE TAKÉ: ČT přichází s novým dokumentárním cyklem

ČT art odvysílá Böhmen und Mähren

V zaslané tiskové zprávě Česká televize zdůrazňuje, že spolupracuje s předními tvůrci v oblasti animované tvorby již přes padesát let a důkazem kvality a vážnosti české animace je zájem zahraničních trhů o tento žánr. A také oblíbený Večerníček, který si i v digitální éře uchovává výsadu nejoblíbenějšího pořadu pro děti.

ebf - partner 1

Animace je dobrým a vhodným komunikačním prostředkem s dětmi a využíváme ji na Déčku jak v žánrech čistě animačních, tak i napříč vysíláním, včetně vzdělávacích pořadů. Ty jsou pro nás stěžejním pilířem a přidanou hodnotou, popisuje dramaturg ČT :D Miloš Zvěřina.

Seminář „Tři roky animované tvorby na Déčku“ se uskuteční v sobotu 7. května a jeho hosty budou výkonný ředitel ČT :D Petr Koliha a právě dramaturg Miloš Zvěřina. Tématem budou nejen zmíněné pořady, ale i vývoj nových titulů pro Večerníček a Raníček a také kreslený seriál pro větší děti či animované vzdělávací pořady.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).