Hlavní navigace

ČT připravuje placené sledování přes internet

28. 3. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
28. 3. 2007

Česká televize hodlá zhruba do půl roku začít nabízet možnost sledování pořadů z internetu za poplatek. Novinářům to dnes řekl obchodní ředitel ČT Pavel Krumpár s tím, že televize vypsala výběrové řízení na firmu, která by tuto službu technologicky zajišťovala.

ČT již nyní zdarma na internetu nabízí možnost přehrát pořady, ale jen z vlastní produkce. V nabídce je zpravodajství, publicistika, soutěže či zábavné pořady. Diváci se mohou podívat také na přímé přenosy českého fotbalu a hokeje. Například seriály nebo filmy ale na webu ČT chybí. Možnost stahovat filmy a další pořady za poplatek nabízí už dnes televize Nova.

Televize veřejné služby uvažovala podle Pavla Krumpára i o bezplatné nabídce převzatých pořadů na internetu. Nápad ale padl. Převzaté pořady vám nikdo nedá ke stažení zadarmo pro veřejnost. Z toho důvodu musíme zavést placený režim, sdělil novinářům obchodní ředitel ČT a dodal: Nyní uvažujeme, jak to vyvážíme, aby to celé fungovalo. Jednou z variant je, že možnost stahovat pořady zdarma by byla jednou z výhod lidí, kteří by se stali členy Rodinného klubu ČT. Ten nyní televize startuje v souvislosti se začátkem vydávání svého časopisu ČT+, určeného zejména předplatitelům.

MM socky3

Možnost stahovat z internetu vlastní pořady a nakoupené filmy poskytuje už televize Nova, která využívá platformu Kinománia. Z vlastní tvorby Novy je v nabídce seriál Ordinace v růžové zahradě nebo Ulice. Jednotné „půjčovné“ na den za libovolný pořad je na Kinománii 46 korun.

Zdroj: ČTK

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.