Hlavní navigace

ČT se bude podílet na táboře pro zájemce o novinařinu

25. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

25. 6. 2009

Společnost Futuroom chystá spolu s Českou televizí a zpravodajským kanálem ČT 24 táborový program Novinářem na vlastní kůži. Na svém webu o tom informuje právě veřejnoprávní televize. Na akci se mohou přihlásit děti ve věku od deseti do šestnácti let, které si chtějí vyzkoušet práci v médiích, konkrétně vydávat vlastní týdeník a realizovat vysílání internetové televize.

Chceme oslovit skupinu dětí od prvních tříd až po náctileté a chceme jim osvětlit, jak média fungují – a to od tištěných médií přes weby po televizi a rozhlas, řekl na stanici ČT 24 ředitel společnosti Futuroom Jiří Uher. Program bude dělený do dvou bloků, a to na dopolední a odpolední. Dopoledne budou „táborníci“ trávit ve školicím středisku, kde budou zpracovávat vlastní noviny a internetové zpravodajství na základě materiálů, které získají předchozího dne odpoledne, uvedl zpravodajský web.

KL-nominace

Až od nás budou děti po týdnu odjíždět, chceme, aby uměly zpracovat zprávu, aby dokázaly vytvořit fotografii a videoreportáž. Informace se jim budou snažit předat naši lektoři a profesionálové ze všech druhů médií, uvedla koordinátorka programu dětských táborů Vendula Fižová. Jedné z besed se účastní také Jakub Železný, moderátor Událostí, komentářů. Ti, kteří se zúčastní, se mohou těšit také na tvorbu videoreportáží, televizních zpráv a živých rozhovorů. Přihlášku je možné zaslat nejpozději do 30. června na e-mail beranovat@ppf.cz.

Podrobnosti najdou zájemci na adrese www.junioroom.cz.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.