Hlavní navigace

Česká televize se omluví Václavu Klausovi za záběry z pořadu 168 hodin

6. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
6. 1. 2009

VIDEO UVNITŘ Omluvný dopis prezidentovi republiky Václavu Klausovi zašle šéfredaktor zpravodajství České televize Michal Petrov kvůli záběrům, které se objevily v nedělním pořadu 168 hodin na ČT 1 a ČT 24. Kameraman na nich zabíral prezidenta ve chvíli, kdy se rozcvičoval a procházel před svým novoročním projevem. Oznámil to mluvčí ČT Ladislav Šticha.

VIDEO: Kritizovaný pořad 168 hodin (záběry Václava Klause od 25:42 minuty)

MMF tip early

Prezidentovi se záběry nelíbily a výsledkem mimo jiné bylo, že v pondělí na tiskové konferenci v Lánech po obědě s premiérem Mirkem Topolánkem odmítl odpovídat na dotazy ČT, napsala agentura ČTK. Dramaturg pořadu Ondřej Neumann bude podle mluvčího ČT potrestán podle vnitřních pravidel televize. Hrubé nesestříhané materiály bylo možné odvysílat pouze se souhlasem šéfredaktora, což se však nestalo, řekl Šticha.

Záměrem pořadu 168 hodin rozhodně nebylo hlavu státu zesměšnit či ji ukázat v negativním světle, ale naopak nechat diváka nahlédnout do zákulisí příprav jednoho z nejsledovanějších projevů a ukázat prezidenta jako člověka z masa a kostí, který prožívá přípravu stejně jako kdokoliv jiný včetně trémy, dodal mluvčí ČT.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).