Hlavní navigace

Česká televize se přetahuje s Novou o vysílací práva na formuli 1

Závody formule 1 by mohla do budoucna vysílat Česká televize. Podle Petra Dvořáka, generálního ředitele televize Nova, která aktuálně tyto závody nabízí českým divákům, nyní probíhají složitá jednání o nákupu vysílacích práv pro další sezónu. Kromě Novy o ně projevila zájem právě veřejnoprávní ČT.

Pokud leží na stole nabídka, že vlastníci práv na fotbalový šampionát chtějí za práva na tento šampionát 100 milionů korun, a komerční televize si spočítají, že by se jim to vyplatilo jenom kdyby naši postoupili, a do toho přijde ČT a řekne, že dá 110 milionů korun, tak to chápu. Pokud totiž naši vypadnou, je otázka, zda by se to vyplatilo, prohlásil Dvořák na dnešní VIII. Českokrumlovské mediální konferenci.

To samé ale podle Dvořáka neplatí pro závody formule 1, které jsou podle něj čistě komerčním produktem. Veřejnoprávní televize by se o něj neměla zajímat, je to prémiový sport, nejezdí tam žádný český jezdec, dodal Dvořák. Formuli 1 před Novou vysílala Prima a kabelový a satelitní kanál Galaxie sport.

Našli jste v článku chybu?