Hlavní navigace

Česká televize se přetahuje s Novou o vysílací práva na formuli 1

15. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
15. 5. 2008

Závody formule 1 by mohla do budoucna vysílat Česká televize. Podle Petra Dvořáka, generálního ředitele televize Nova, která aktuálně tyto závody nabízí českým divákům, nyní probíhají složitá jednání o nákupu vysílacích práv pro další sezónu. Kromě Novy o ně projevila zájem právě veřejnoprávní ČT.

MMF24

Pokud leží na stole nabídka, že vlastníci práv na fotbalový šampionát chtějí za práva na tento šampionát 100 milionů korun, a komerční televize si spočítají, že by se jim to vyplatilo jenom kdyby naši postoupili, a do toho přijde ČT a řekne, že dá 110 milionů korun, tak to chápu. Pokud totiž naši vypadnou, je otázka, zda by se to vyplatilo, prohlásil Dvořák na dnešní VIII. Českokrumlovské mediální konferenci.

To samé ale podle Dvořáka neplatí pro závody formule 1, které jsou podle něj čistě komerčním produktem. Veřejnoprávní televize by se o něj neměla zajímat, je to prémiový sport, nejezdí tam žádný český jezdec, dodal Dvořák. Formuli 1 před Novou vysílala Prima a kabelový a satelitní kanál Galaxie sport.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).