Hlavní navigace

ČT Sport zklamala diváky, slibovaný záznam ze zahájení MS v biatlonu neodvysílala

7. 2. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Živý přenos úvodního ceremoniálu nebyl možný kvůli kolizi s přípravným utkáním české fotbalové reprezentace na mistrovství světa, ČT ale nezařadila ani slibovaný záznam

Slavnostní zahájení Mistrovství světa v biatlonu 2013 v Novém Městě na Moravě, které oficiálně začalo dnes na Vysočině, se oproti původním plánům ve středu večer vůbec neobjevilo na obrazovce České televize. Přímý přenos ceremoniálu sice ČT Sport neplánovala, protože událost se časově kryla s přípravným zápasem české fotbalové reprezentace s Tureckem před kvalifikací na mistrovství světa, do poslední chvíle ale avizovala, že zařadí alespoň záznam ceremoniálu. To se však nestalo.

K TÉMATU: ČT Sport HD vstoupil do Regionální sítě 4 – s AC3 stopou i hybridním vysíláním HbbTV

“Původně avizovaný začátek záznamu byl ve 21:15 nahrazen představením biatlonu (jako sportu) a objevil se titulek, že záznam přinese ČT Sport ve 21:35, pak sice přepojili do Nového Města, ale bylo tam jen několik hostů (mezitím se objevil titulek, že záznam začne v 21:45). Nezačalo nic, jen krátký záběr na českou výpravu a dva členové řekli, že pořádně nic neviděli, protože stáli v průchodu… Ve 22:15 začal pořad o fotbalu,” popsal serveru DigiZone.cz jeden ze zklamaných diváků sportovního kanálu ČT.

BRANDstorming tip2

Výkonný ředitel ČT Sport Jiří Ponikelský na dotaz serveru DigiZone.cz uvedl, že přímý přenos ze slavnostního zahájení MS v biatlonu televize vůbec neplánovala, právě kvůli fotbalu. “Česká televize měla poté připraveno živé vysílání ze studia přímo v místě slavnostního zahájení, ale na základě požadavku ze strany pořadatelů nakonec od plánu ustoupila. Divákům přinesla první studio zhruba ve 21:15, kde kromě rozhovoru s hosty nabídla i obrázky ze slavnostního zahájení,” uvedl Ponikelský.

Nešlo však o záznam kompletního ceremoniálu, jak jej televize avizovala v programových plánech (vysílat ho měla od 21:15 do 21:45 hod.). “Česká televize věnuje šampionátu v biatlonu velkou pozornost, o čemž svědčí i mimořádné technické a personální nasazení po celou dobu šampionátu,” namítá Ponikelský.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).