Hlavní navigace

ČT spouští digitální opakovač v Aši, další chystá na červenec

30. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
30. 6. 2009

TABULKA UVNITŘ Pro lepší pokrytí digitálním signálem v Ašském výběžku spouští dnes Česká televize v západních Čechách dokrývač. Další by pak měly následovat v lokalitách Kraslice – Sněžná (1. července), Mariánské Lázně (2. července), Rotava (3. července) a další dva nejpozději 31. července. Půjde konkrétně o Holoubkov a Strašice.

Zapnutí digitálních dokrývačů je součástí příprav na ukončení analogového terestrického vysílání v ucelené oblasti Plzeň. Česká televize se nyní na tuto významnou změnu připravuje a posiluje síť 1 šířící multiplex veřejné služby o sekundární digitální vysílače, aby v geograficky členitém regionu zabezpečila co možná nejlepší dostupnost svého digitálního zemského vysílání, uvedl pro server DigiZone.cz Štěpán Janda z tiskového oddělení ČT.

KL22 hlasovani

Všechny opakovače budou mít horizontální polarizaci, výjimkou je pouze ten v lokalitě Aš. Divákům proto Česká televize doporučuje pro zlepšení příjmových podmínek pootočit své antény o 90 st. kolem směru příjmu. Tzn. položily je na bok, dodal Janda a upozornil na to, že obyvatelé zmíněných lokalit a nejbližšího okolí by si měli zajistit revizi STA, a proto bude nutný zásah odborníka. Záleží na konkrétním technickém řešení a stavu STA, upřesnil pracovník tiskového centra.

K TÉMATU:
ČT zahajuje výstavbu digitálních dokrývačů, první bude v Aši
Digitálních vykrývačů bude minimum, jsou příliš drahé

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.