Hlavní navigace

ČT ukončí předčasně Včelí medvídky, mimořádně zařazuje Krtečka

1. 12. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
1. 12. 2011

Česká televize ruší vysílání Večerníčku Příběhy včelích medvídků a na stanici ČT 1 mimořádně zařazuje Krtečka, který bude dětské diváky těšit každý den od 18:45 až do 12. prosince. Informovala o tom Marie Havlová z oddělení Koordinace a skladby programových okruhů. Česká televize tím chce uctít památku výtvarníka a ilustrátora Zdeňka Milera, který zemřel včera ve věku 90 let.

Právě Miler je autorem slavné dětské postavy Krtečka, který se stále těší velké popularitě. Znal jsem ho pochopitelně jako giganta a legendu, i když jsme se navzájem viděli minimálně. Na jeho Krtečkovi jsem ovšem vyrostl, už proto, že je to nejdůležitější český kosmonaut, uvedl při jeho skonu pro agenturu ČTK jeden z nejvýznamnějších českých autorů animovaných filmů Pavel Koutský. Zdeněk byl takovou hvězdou mezi námi, protože se svými figurami stal mezinárodní, reagoval jeho vrstevník a další legenda animovaného filmu Břetislav Pojar.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.