Hlavní navigace

ČT vytáhne z archivu Abecedu. Stejný formát, který oprášila i TV Barrandov

2. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

AKTUALIZOVÁNO – Česká televize si dokonce registrovala nové logo k pořadu, který kdysi s úspěchem vysílala její Československá předchůdkyně. Se starou Abecedou ale prý nesouvisí.

Nejen televize Barrandov, ale i veřejnoprávní Česká televize opráší někdejší zábavný formát Československé televize Abeceda, v němž se setkávali herci a zpěváci, jejichž příjmení začínala na vybraná dvě písmena abecedy. TV Barrandov si už loni na jaře registrovala název Barrandovská abeceda a první pořad tohoto názvu odvysílala včera večer s hosty, jejichž jména začínala na A a Z. ČT 1 kontruje vysíláním původních archivních dílů Abecedy z produkce komunistické ČST.

K TÉMATU: Barrandovská abeceda se dočká premiéry na Nový rok. Nabídne celebrity od A a Z

WT100

Archivní Abeceda se na Jedničce poprvé objeví ve čtvrtek 10. ledna v odpoledním bloku reprízovaných pořadů od 14:25 hod. Zlata Adamovská, Josef Abrhám a Pavel Zedníček v něm v roli moderátorů představí Hanu Zagorovou, Jitku Zelenkovou, Miroslava Žbirku, skupinu Limit a Žáky (pořad vznikl v roce 1985). Část interpretů se objevila i v novoroční Barrandovské abecedě, jež rovněž volila hosty s příjmeními začínajícími na A a Z. Opět zde vystoupila Hana Zagorová, Jitka Zelenková a Miro Žbirka, navíc ale i Monika Absolonová, Jitka Asterová, Ladislav Županič a Martin Zounar.

Česká televize si dokonce před Vánoci nechala registrovat ochrannou známku a nové logo k názvu Abeceda, v němž využívá i motiv nového korporátního loga, které používá od loňského října. Podle programového ředitele ČT Milana Fridricha však půjde o zcela nový publicistický pořad Abeceda ČT, který ve třech vydáních dle jednoho písmena abecedy představí historii a současnost ČT. Půjde o reportážně pojaté příspěvky k 60. výročí zahájení pravidelného televizního vysílání v tehdejším Československu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).