Hlavní navigace

ČT zahltily stížnosti na omyly vymahačů poplatků

6. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
6. 8. 2008

Českou televizi zahltily stížnosti na omyly vymahačů koncesionářských poplatků. Stovky lidí, které dostaly během pondělí a úterý výzvy k zaplacení pokut, se nemohou dovolat na nabízená čísla, informovala dnešní MF Dnes. Televize se údajně od vymahačských dopisů a práce svého partnera začala distancovat.

Advokát Dalibor Kalcso, který ČT při vymáhání poplatků zastupuje, rozeslal prý na 50 tisíc výzev bez vědomí Kavčích hor. Je to hrubé porušení smlouvy, formulaci dopisů s námi pan Kalcso vůbec nekonzultoval, citoval server iDnes mluvčího televize Ladislava Štichu.

Například jeden ze stěžovatelů obdržel dopis s výzvou, že má zaplatit desetitisícovou pokutu a dlužné koncesionářské poplatky za svou firmu, která opravuje a prodává televize. Překvapilo mě to, žádný takový podnik nemám, konstatoval. Dopis ho varuje, že pokud nezaplatí, čeká ho soud. Televizní opraváři musí platit poplatky – jako každý podnikatel, který má ve firmě televizi. V tomto případě se vymahači zjevně spletli, uvedla MF Dnes.

Operátorky oddělení poplatků podle iDnes dostaly dnes po poledni instrukci, aby i rozzlobeným divákům odpovídaly, že advokát Kalcso porušil smlouvu. ČT teď problém intenzivně řeší a k večeru se chystá vydat prohlášení, píše server. Šticha prý připustil, že výsledkem by mohlo být i vypovězení smlouvy advokátovi, píše server.

ICTZ23

Chyby při vyhledávání poplatníků přiznal i Kalcso. Ze živnostenského listu není vždy patrné, co ti lidé opravují, prodávají, nebo vyrábějí, vysvětloval MfD, jak se mohlo stát, že výzvu dostali lidé, kteří nemají s opravou televizí nic společného.

Zdroj: ČTK

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.