Hlavní navigace

ČT zapojí do jednofrekvenční sítě na jižní Moravě čtyři silné vysílače

19. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
19. 11. 2009

Přechod na digitální vysílání na brněnském vysílači Kojál bude probíhat ve dvou fázích. V první dojde k záměně analogových kmitočtů kanálů ČT 1 (29. kanál) a ČT 2 (46. kanál). Tento krok nachystala veřejnoprávní televize k 26. listopadu. Ve stejný den od půlnoci nejdéle do 18:00 hodin proběhne výluka analogového zemského vysílání ČT1 a ČT2 na vysílači Brno – Kojál a také na řadě závislých analogových převaděčů.

K TÉMATU: Pavel Hanuš, Rudolf Pop: Spuštění Kojálu bude posledním digitálním oříškem

Content tip EARLY

30. listopadu dojde k ukončení analogového vysílání stanice ČT 2 na 29. kanálu, začne zde být šířen multiplex 1 a následně dojde k přeladění vysílačů Hády a Barvičova na tento kanál a všechny tři vysílače se zapojí do tzv. jednofrekvenční sítě (SFN). 1. prosince vstoupí do řádného provozu digitální zemské vysílání multiplexu veřejné služby i na vysílači Mikulov – Děvín. I ten bude vysílat na kanále 29. Vznikne tak jednofrekvenční síť s největším počtem vysílačů velkého výkonů na území České republiky.

Bližší informace o této náročné operaci vám na DigiZone.cz přineseme zítra.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).