Hlavní navigace

ČT zastavila prodej práv k filmům pro jejich vydávání na DVD

3. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
3. 7. 2008

Česká televize dočasně zastavila prodej práv k filmům pro jejich vydávání na DVD. Radě České televize to na jejím pravidelném zasedání řekl včera obchodní ředitel ČT Pavel Krumpár. Podle ČT existují různé právní výklady na způsob prodeje práv a veřejnoprávní televize tak vyčká do chvíle, než se situace právně vyjasní. Způsobem prodeje DVD se v minulosti zabýval i Úřad na ochranu hospodářské soutěže.

Podle Krumpára se část trhu změnila v „džungli“, kde jedna strana napadá druhou. V tuto chvíli ČT zastavila uzavírání smluv, nechá si vypracovat další právní názor na věc, uvedl Krumpár s tím, že se vedení ČT poradí i s dozorčí komisí. K tomuto kroku se ČT odhodlala i přes to, že to znamená nějaký ušlý zisk z prodeje, vyjasnit právní stav věci je ale podle ČT nyní důležitější. Rada vzala informaci na vědomí, zároveň rovněž o názor požádala dozorčí komisi. Podle místopředsedy rady Jana Prokeše by se měla ČT obrátit i na správní soud.

cif 24 - early cena - média

Způsobem prodeje práv k filmům pro vydávání na DVD se v minulosti zabýval i antimonopolní úřad, důvodem byl prodej práv k seriálu Třicet případů majora Zemana. Letos v březnu úřad konstatoval, že dosavadní způsob prodeje nebyl zcela správný a ČT musí při prodeji práv ke svým pořadům vyhlašovat řádná výběrová řízení, což dříve nedělala. Úřad se s ČT tehdy dohodl na tom, že ČT způsob prodeje změní.

Zdroj: ČTK, upraveno a zkráceno

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).