Hlavní navigace

Česká televize získala deset ocenění na festivalu dětské tvorby

19. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
19. 10. 2009

Koprodukční filmy České televize Anglické jahody, Kdopak by se vlka bál, Ať žijí rytíři! a původní pohádka O bílé paní, dobrodružný příběh Tajemství dešťového pokladu a pohádka Kouzla králů byly oceněny na 41. ročníků Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana, který proběhl 13. – 16. října v Ostrově.

ICTZ23

Porota dospělých udělila Zvláštní cenu poroty za dílo s nejvýraznějším morálním akcentem filmu Anglické jahody režiséra Vladimíra Drhy. Cenu Oty Hofmana za nejlepší dílo v kategorii od 13 do 18 let získal film Kdopak by se vlka bál režisérky Marie Procházkové. Dětská porota udělila Křišťálový šaton v kategorii do 12 let filmu Ať žijí rytíři! režiséra Karla Janáka. Na základě hlasování udělily děti cenu Dětského diváka filmu Kouzla králů režiséra Zdeňka Zelenky, výpravné pohádce o dvou královstvích.

Individuální ocenění získali i herci a herečky za své výkony. Informoval o tom tiskový mluvčí České televize Ladislav Šticha.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.