Hlavní navigace

Česká televize zvýší bitový tok a rozlišení internetového archivu

5. 2. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
5. 2. 2008

Místo 400 kbit/s až 1,5 Mbit/s a plné televizní rozlišení 720×576 bodů, tak by měl do konce roku vypadat archiv pořadů České televize na Internetu. V rozhovoru pro server Lupa.cz to slibuje vedoucí Internetu ČT Petr Svatoš společně s technickým ředitelem ČT Rudolfem Popem. Chtěli bychom povýšit internetové vysílání na úroveň vysílání televizního, říká Svatoš.

ICTZ23

Větší video si ale podle obou manažerů ČT vyžádá zásadní změnu designu stránek internetového vysílání ČT. Na realizátora chce televize v nejbližší době vypsat výběrové řízení. Většinou je na takovou změnu potřeba půl roku práce, konstatuje Svatoš. Zdržení by podle Popa mohli způsobit pouze neúspěšní uchazeči, kteří by se odvolali proti výsledku výběrového řízení.

Úpravy plánuje ČT také ve svojí videopůjčovně, kterou spustila teprve 17. prosince loňského roku. Stránky www.videopujcov­naCT.cz s placeným videem mají aktuálně 50 tisíc unikátních návštěvníků týdně. Od jejich spuštění je navštívilo už přes 250 tisíc uživatelů, kteří si stáhli přibližně 4 700 videí, přiblížil Petr Svatoš.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.