Hlavní navigace

ČT1 a ČT2 se přeformátují už ke konci roku

3. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
3. 4. 2009

Zpravodajství a sport by se měl z prvních dvou programů odstěhovat na digitální kanály už ke konci tohoto roku. Management ředitele Jiřího Janečka začal podle informací deníku E15 pracovat na plánu, který počítá se stažením zpravodajství a sportovních pořadů z ČT1 a ČT2 a jejich přesunem na tematické kanály ČT24 a ČT4. „Zatím nevíme, kterých pořadů se to bude týkat. Celé je to ve formě spíše ideového záměru, přesný koncept na papíře ještě není,“ uvedl mluvčí televize Ladislav Šticha pro E15. Plán by měl být podle deníku dokončen na konci léta.

ČTĚTE DÁLE: Kateřina Fričová: Sport zmizí z ČT 2 od 1. ledna 2010, ale ne úplně

KL22 hlasovani

Podle zdrojů z České televize na přeformátování již začal pracovat ředitel zpravodajství Milan Fridrich, který koncepci připravuje s jednotlivými šéfredaktory. „Nejpravděpodob­nější je varianta, podle které bude veřejnoprávní stanice vysílat sport výhradně na ČT4. Výjimkou by byly pouze velké sportovní události typu olympijských her. Jasno není ohledně zpravodajství – větší část pořadů by se měla přesunout z ČT1 a ČT2 na ČT24, zprávy v nějaké formě by se však na prvním kanálu měly zachovat,“ uvádí deník.

Česká televize chce oficiálně začít s přeformátováním jakmile dosáhne 85-procentního pokrytí. „Tuto hranici překročíme někdy k závěru roku 2009,“ uvedl pro E15 ředitel techniky ČT Rudolf Pop. Přeformátování chce Janeček zahájit ještě letos, podstatná část přesunu televizních pořadů bude probíhat v roce 2010.