Hlavní navigace

ČT2 nabídne od zítřka inovované zprávy ve znakovém jazyce

31. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
31. 3. 2008

Dobrá zpráva pro neslyšící přišla před chvílí z České televize, konkrétně z jejího druhého programu. Ten nabídne od zítřejšího dne inovované zprávy ve znakovém jazyce, a to každý všední den od 17.10. Česká televize sice již zpravodajství v této podobě vysílá od roku 2000, ale tentokrát se dočkají diváci některých změn. Stojí za nimi Expertní komise pro otázky tlumočení při Asociaci organizací neslyšících, nedoslýchavých a jejich přátel.

Pořad bude mít novou znělku i grafiku a širší strukturu zpráv. Místo původních čtyř zpráv a dvou ze sportu, jich nyní bude šest a dvě ze sportu. Poprvé v historii pořadu rozšiřuje tvůrčí tým neslyšící editor, který bude vybírat zprávy tak, aby co nejvíce korespondovaly se specifiky komunity neslyšících a jejich objekty zájmu. Ten zároveň bude spolupracovat se slyšícím editorem, se kterým bude komunikovat přes počítač.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.