Hlavní navigace

Čtečka eReading.cz Start může mít problémy s pamětí

14. 2. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Čtečka elektronických knih eReading.cz Start může mít problémy s pamětí, upozorňuje výrobce. Odstranit je lze údajně velmi jednoduše. Jak konkrétně?

Čtečka elektronických knih eReading.cz Start, jejíž podrobnou recenzi před časem nabídl náš sesterský server Root.cz, může vykazovat problémy s interní pamětí, kdy například není možné otevírat v ní uložené elektronické knihy anebo zapisovat data. Majitele čtečky na možný problém upozorňuje e-shop Kasa.cz, který nejnovější referenční čtečku serveru eReading.cz prodává. 

Výrobce čtečky radí připojit ji přes USB rozhraní k počítači a zálohovat veškerý obsah z paměti zařízení. Následně pak interní paměť čtečky naformátovat například z Průzkumníka v MS Windows za užití souborového systému FAT32 a po dokončení formátování čtečku bezpečně odpojit od počítače. 

cif-tip-téma-foto

Po vypnutí a opětovném zapnutí by již vše mělo být v pořádku a zálohovaná data lze nahrát zpět do paměti čtečky. Pokud by problémy přetrvávaly, mají se uživatelé obracet na technickou podporu prostřednictvím e-mailové adresy podpora@ereading.cz. 

Čtečka eReading.cz Start má jinak pozitivní ohlasy kvitující příznivý poměr mezi funkcionalitou a cenou „Jde o nejlepší čtečku v řadě eReading a jednu z nejlepších čteček, jakou jsem měl možnost testovat. Rozhodně u mě patří do pomyslné horní trojky. Čtečka je rychlá, umí spoustu formátů, má perfektní podporu PDF včetně reflow a výborně se na ní čte. Musím říct, že je pro mě eReading Start příjemným překvapením,“ uvedl Petr Krčmář v recenzi na serveru Root.cz.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.