Hlavní navigace

Čtenáře DigiZone.cz zaujal problém polarizace antén

17. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
17. 9. 2008

Jak je vidět z hlasování pod naším nedělním mimořádným článkem s názvem „Horizontální nebo vertikální polarizace u DVB-T. Co je lepší?“, toto téma naše mimořádně zajímá. Kromě toho, že se text těšil velmi dobré čtenosti, v anketě, která byla uvedena pod ním, hlasovalo téměř 350 čtenářů, konkrétně jich bylo 347. Ti odpovídali na otázku, zdali se jich týká problém polarizace antén na strahovském vysílači. 69 % odpovědělo kladně a 31 % záporně.

KL22 hlasovani

K TÉMATU: Horizontální nebo vertikální polarizace u DVB-T. Co je lepší?

České Radiokomunikace (ČRa) kvůli přípravě vysílače na Žižkově přepojily DVB-T multiplex A mimořádně na Strahov a změnily polarizaci z horizontální na vertikální. To se však projevilo negativně u mnoha diváků tím, že buď o digitální signál přišli, nebo se jim výrazně zhoršil. Proto se ČRa rozhodly k tomu, že na Žižkově pustí DVB-T z dočasných antén na vykrytí problémových míst. Společnost zatím tento krok oficiálně nepotvrdila a podle původních zpráv nevydala ani tiskovou zprávu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.