Hlavní navigace

Čtenáři Digizone.cz: Český rozhlas nepotřebuje novou stanici mluveného slova

5. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
5. 10. 2009

Český rozhlas by se neměl soustředit na budování úplně nové stanice mluveného slova, která by se mohla objevit v zemském analogovém vysílání, pokud se změní příslušná legislativa. Čtenáři serveru Digizone.cz v anketě míní, že místo nové stanice mluveného slova stačí rozšířit program současných stanic ČRo 6 a Rádio Česko, které vysílají primárně mluvené slovo.

Český rozhlas 6 je analyticko-publicistický kanál, který vysílá na středních vlnách denně od 18.00 do 24.00, zatímco Rádio Česko působí na FM frekvencích rozhlasové sítě BBC, která pokrývá krajská města. Obě stanice jsou dostupné i na společné programové pozici v rámci digitálního televizního DVB-T multiplexu České televize a Českého rozhlasu.

ICTZ23

Nový generální ředitel ČRo Richard Medek ale přichází se záměrem vybudovat úplně novou stanici mluveného slova v analogovém vysílání. Nový okruh by kombinoval produkci ČRo 6, Radia Česko a digitálního programu ČRo Leonardo. Mohl by začít vysílat na analogových frekvencích pokud Poslanecká sněmovna příjme novelu Zákona o Českém rozhlase. Ta by měla rozhlasu umožnit vysílání dalšího programu na analogových frekvencích s pokrytím do 40 procent.

Novelu původně inicioval předseda Strany zelených Ondřej Liška. Záměrem bylo pomoci Rádiu Wave – alternativní stanici pro mladé – zpět do analogového vysílání. Nynější generální ředitel ČRo chce ale případný úspěch novely využít v prospěch nového programu mluveného slova a Rádio Wave chce ponechat jen jako doplňkový digitální okruh.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.