Hlavní navigace

ČTK: Tendr na operátora veřejnoprávního multiplexu řeší ÚOHS

25. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
25. 6. 2008

Česká tisková kancelář (ČTK) dnes potvrdila informaci serveru DigiZone.cz, že Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se bude zabývat tendrem na výběr operátora veřejnoprávního digitálního multiplexu. Mohu potvrdit, že ÚOHS obdržel podnět týkající se zmíněného výběrového řízení vyhlášeného Českou televizí. Úřad si vyžádal od zadavatele příslušné podklady a podnět šetří. Správní řízení nebylo zahájeno, uvedl pro ČTK mluvčí ÚOHS Kristián Chalupa. Zpráva bohužel neuvádí, kdo je oním stěžovatelem, podle našich informací se však jedná o firmu Bohemia Royal.

Cloud23

K TÉMATU: Česká média: Tendr na operátora multiplexu ČT byl zastaven

ČTK zároveň vyvrátil tiskový mluvčí ČT Ladislav Šticha informaci Českých médií, že by výběrové řízení bylo zastaveno. Přesto, že situace je očividně vypjatá, jeho výsledek by to nemělo nijak ovlivnit, ani odsunout jeho vyhlášení. Komise zasedala a navrhla několik doporučení k jedné variantě řešení, které budou předloženy generálnímu řediteli ke konečnému rozhodnutí. Budou zveřejněny společně s definitivním rozhodnutím do konce června, uvedl na dotaz ČTK Šticha. V čele výběrové komise je např. ředitel techniky ČT Rudolf Pop, šéf projektu digitalizace ČT Pavel Hanuš nebo šéf Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Pavel Dvořák.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).