Hlavní navigace

ČTÚ: České mobilní sítě nejsou dostatečně konkurenčním trhem

Marek Janouš

Rada ČTÚ tento týden mimo jiné schválila „pro zaslání do veřejné konzultace“ návrh analýzy o „přístupu a původu volání ve veřejných mobilních telefonních sítích“. ČTÚ v analýze uvádí, že „relevantní trh není dostatečně konkurenčním trhem, neboť na něm působí podniky se společnou významnou tržní silou a nápravná opatření vnitrostátního práva nebo práva Evropské unie v oblasti hospodářské soutěže nepostačují k řešení daného problému“.

Rada ČTÚ tento týden mimo jiné schválila „pro zaslání do veřejné konzultace“ návrh analýzy o „přístupu a původu volání ve veřejných mobilních telefonních sítích“.

ČTÚ v analýze uvádí, že „relevantní trh není dostatečně konkurenčním trhem, neboť na něm působí podniky se společnou významnou tržní silou a nápravná opatření vnitrostátního práva nebo práva Evropské unie v oblasti hospodářské soutěže nepostačují k řešení daného problému“.

Návrh opatření je nyní zpřístupněn na webu ČTÚ. Veřejnost má možnost vyjadřovat se k němu do konce ledna 2013. O pracovní verzi analýzy jsme na Lupě psali začátkem listopadu v tomto článku.

Rada také rozhodla o nové výši regulovaných velkoobchodních cen za ukončení hlasových volání v mobilních sítích. Mobilním operátorům ukládá povinnost sjednávat ceny za službu terminace tak, aby v období od 1. ledna 2013 nebyla překročena maximální cena 0,41 Kč/min. bez DPH a v období od 1. července 2013 nebyla překročena maximální cena 0,27 Kč/min. bez DPH.

Našli jste v článku chybu?
26. 12. 2012 17:48
Trident (neregistrovaný)

Njn to je tezky. Dovedl bych si predstavit levne zalohovane reseni zalozene na ip. Ale u tech nemocnic je u nas silna lobby dlouhoprstych firem.

24. 12. 2012 18:05
krakonoš (neregistrovaný)

Jistěže ne. Jenže proč by dával k dispozici bezpaušálově 1 Kč/min se sekundovou tarifikací, když ho k tomu nikdo nenutí? Stát, potažmo ČTU ho k tomu nutit nebude, protože čím nižší cena, (aspoň podle Kraďouska), tím méně se vybere na DPH. Jenže našim ,,nejlepším ekonomům planety" ještě pořád nedošlo, že je lepší milion malých kapek, než deset velkých.