Hlavní navigace

Ceny volání

Je libo neomezený mobilní tarif za 135 Kč měsíčně?

Registry smluv a důsledné zveřejňování mají bojovat proti přemrštěným cenám. Ve smlouvách o telekomunikačních službách ale mohou být problémem naopak ceny nízké.

Doba čtení: 6 minut

Jednotný evropský telekomunikační trh napřesrok nebude

Místopředsedkyně Evropské komise Neelie Kroes podlehla tlaku operátorů a vzdala svůj záměr zásadně snížit platby za roaming na úroveň blízkou tarifům domácím.

Doba čtení: 1 minuta

Roaming za týden dále zlevní, za rok ale možná úplně zmizí

Evropská komise chce místo otevření roamingového trhu roamingové poplatky v rámci Unie v příštím roce rovnou zrušit. Letos, od 1.7.2013, nastupuje již dříve plánované zlevnění.

Doba čtení: 10 minut

Místopředsedkyně EK Neelie Kroes chce úplně zrušit poplatky za roaming v EU

Nový balík opatření hodlá předložit Evropskému parlamentu do Velikonoc 2014. Zrušení poplatků za roaming by v něm bylo vyváženo zmírněním některých regulačních omezení.

Doba čtení: 2 minuty

U:fon snížil cenu „pevného“ volání na 1,50 koruny za minutu

Air Telecom zavedl čtyři nové tarify pro „pevné“ linky v síti U:fon. Po vyčerpání volných minut v nich platí cena 1,50 Kč za volání na linky pevné i mobilní, a to i do 21 cizích zemí.

Doba čtení: 1 minuta

Vodafone představil „neomezené“ tarify RED, za 699 Kč poskytne 1,5 GB

Také Vodafone má nyní úplnou nabídku tarifů z rodiny „neomezených“. Dostupné budou od 27. května. Tarify jsou na 24 měsíců, anebo za příplatek bez úvazku.

Doba čtení: 1 minuta

Velkoobchodní nabídka GTS otevře stavidla mnoha místním „takyvirtuálům“

GTS Czech nejen představilo své GSM tarify pro firmy. Díky jeho velkoobchodní nabídce nás čeká rozmach balíčků komunikačních služeb nabízených nejrůznějšími místními poskytovateli.

Doba čtení: 5 minut

GTS Czech představilo ceny svých mobilních telekomunikač­ních služeb

GTS dnes představilo ceny, za které od května nabízí mobilní hlasové a datové služby firmám; ty však začne poskytovat až v druhé polovině června; dosud se zkoušejí.

Doba čtení: 1 minuta

Srovnáváme nové tarify mobilních operátorů: jde hlavně o chytrý marketing

T‑Mobile nasadil tarify shodné s Telefónikou, ale přidal jim více dat — přinejmenším v základu. Pod o to větším tlakem je nyní Vodafone, jenže má výhodu, že je teprve na tahu.

Doba čtení: 5 minut

ČTÚ: České mobilní sítě nejsou dostatečně konkurenčním trhem

Rada ČTÚ tento týden mimo jiné schválila „pro zaslání do veřejné konzultace“ návrh analýzy o „přístupu a původu volání ve veřejných mobilních telefonních sítích“. ČTÚ v analýze uvádí, že „relevantní trh není dostatečně konkurenčním trhem, neboť na něm působí podniky se společnou významnou tržní silou a nápravná opatření vnitrostátního práva nebo práva Evropské unie v oblasti hospodářské soutěže nepostačují k řešení daného problému“.

Doba čtení: 1 minuta

ČTÚ spustil cenový barometr volání a připojení k internetu, najít ho je ale práce pro detektiva

Český telekomunikační úřad oznámil, že na svém webu spustil cenový barometr. Slovy tiskové zprávy aplikace nabízí „interaktivní zobrazení vývoje maloobchodních cen u vybraných služeb elektronických komunikací v ČR. Konkrétně se jedná o ceny za volání z mobilních telefonů a o ceny za pevný přístup k internetu.“

Doba čtení: 1 minuta

ČTÚ si kritiku zaslouží – ale fundovanou

Nová studie Informačního institutu „o selhání ČTÚ: oligopol mobilních operátorů“ dští oheň a síru na adresu našeho regulátora. Kritizuje ale způsobem, který nesvědčí o přílišné erudovanosti autorů.

Doba čtení: 14 minut

Co nám vzkazuje francouzský Free Mobile?

Ve Francii vstoupil na trh čtvrtý mobilní operátor, díky 3G licenci. Způsob, jakým tak učinil – ale také efekt, kterého dosáhl – může být příkladem a vzkazem i pro Českou republiku. Protože i u nás se spekuluje nad tím, zda může přijít nový operátor a co by jeho příchod mohl znamenat.

Doba čtení: 9 minut

Další petice proti předraženému mobilnímu volání

Na internetu se objevila další petice proti drahému mobilnímu volání. Nachází se na adrese Drahevolani.cz. Výzvu operátorům a petici připravil Adam Wojnar, autor dnešního článku Jak čeští mobilní operátoři obstojí ve srovnání se svými britskými kolegy?. Vychází přitom ze svého vlastního srovnání veřejných ceníků českých operátorů a britských operátorů.

18. 1. 2012 12:33
Doba čtení: do minuty

Jak čeští mobilní operátoři obstojí ve srovnání se svými britskými kolegy?

O tom, že náš trh s mobilními službami je předražený, se hovoří dlouho a naši operátoři to samozřejmě s větším či menším úspěchem popírají. Zkusme si porovnat nabídky na českém a britském trhu, kde působí operátoři ze stejné skupiny.

Doba čtení: 6 minut