Hlavní navigace

U:fon snížil cenu „pevného“ volání na 1,50 koruny za minutu

Marek Janouš

Air Telecom zavedl čtyři nové tarify pro „pevné“ linky v síti U:fon. Po vyčerpání volných minut v nich platí cena 1,50 Kč za volání na linky pevné i mobilní, a to i do 21 cizích zemí.

Air Telecom přišel se čtyřmi novými tarify pro „pevné“ linky v síti U:fon. „Pevná“ linka U:fon je poskytována stolním telefonním přístrojem, který se ve skutečnosti připojuje anténou bezdrátově do sítě CDMA, kterou společnost provozuje.

„Pevný“ telefon od U:fona pro jeho síť CDMA

„Pevný“ telefon od U:fona pro jeho síť CDMA

Vedle počtu volných minut u dražších tarifů má být hlavním tahákem snížení ceny volání ze dvou korun na 1,50 Kč včetně DPH. A pak to, že tato cena platí nejen na pevné i mobilní linky české (ovšem kromě těch se zvláštním tarifem), ale také na pevné linky zahraniční, a to do jednadvaceti zemí — do některých zemí evropských a do Ruska, ale i do USA a Kanady.

Při posuzování těchto cen přihlédněte k tomu, že k nim nemusíte přičíst cenu za internetové připojení.

Měsíční tarify lze o trochu snížit dvouletým úpisem.

Ty země, do kterých se volá za stejnou cenu jako vnitrostátně, označuje Air Telecom jako Zónu 0, a výčtem do ní patří:

EBA_24.5.

Dánsko, Finsko, Francie, Kanada, Kypr, Lotyšsko, Maďarsko, Německo, Nizozemí, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Rusko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko a USA

(Cena do ostatních evropských zemí je 1,82 Kč za minutu. Viz úplný ceník.)

Našli jste v článku chybu?
29. 5. 2013 15:48
Petr (neregistrovaný)

Jo tak, díky. To mě vůbec nenapadlo, protože o VOIP není v článku ani slovo a tak jsem to srovnával s jinými klasickými operátory/virtuály.

29. 5. 2013 23:10
AAA (neregistrovaný)

Presne tak ... pritom to podle ohlasu vypada, ze simky tech slavnych Air GSM tarifu jeste vubec nikomu nedodal. Pry technicke problemy :) Krome toho sice to nikde nezminuji ale zmenili i CDMA tarify, spis o neco k horsimu - 60 min + 20 SMS za 170, puvodne bylo 100 min za 199 nebo 120 min + 40 SMS za 260, puvodne 200 min za 299. Neomezený tarif zmizel úplně.