Hlavní navigace

ČTÚ chystá další snížení terminačních poplatků

16. 9. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Český telekomunikační úřad chystá další snížení terminačních poplatků. V pátek se na Diskusním místě ČTÚ objevila sada návrhů rozhodnutí o ceně, kterými úřad změní ceny za terminaci hlasových hovorů. První tři návrhy se týkají terminace v mobilních sítích. ČTÚ navrhuje snížení velkoobchodní ceny za terminaci ze stávajících 0,55 Kč/min. na 0,27 Kč/min. a to s účinností od 1. ledna 2013. Efektivně se tak cena za terminaci sníží na polovinu.

Český telekomunikační úřad chystá další snížení terminačních poplatků. V pátek se na Diskusním místě ČTÚ objevila sada návrhů rozhodnutí o ceně, kterými úřad změní ceny za terminaci hlasových hovorů.

První tři návrhy se týkají terminace v mobilních sítích. ČTÚ navrhuje snížení velkoobchodní ceny za terminaci ze stávajících 0,55 Kč/min. na 0,27 Kč/min. a to s účinností od 1. ledna 2013. Efektivně se tak cena za terminaci sníží na polovinu.

Čtvrtý návrh upravuje cenu za terminaci v pevné síti Telefóniky. Dochází zde až k 75% snížení, cena za terminaci se liší podle způsobu propojení operátorů:

Cloud23

  • na místní (HOST) ústředně, silný provoz: dříve 0,30 Kč/min., nově 0,07 Kč/min.
  • na místní (HOST) ústředně, slabý provoz: dříve 0,15 Kč/min., nově 0,04 Kč/min.
  • na poslední tranzitní ústředně, silný provoz: dříve 0,34 Kč/min., nově 0,08 Kč/min.
  • na poslední tranzitní ústředně, slabý provoz: dříve 0,17 Kč/min., nově 0,04 Kč/min.

Datum, ke kterému k snížení terminačních poplatků v pevné síti dojde, není známo. Záleží totiž na datu, kdy opatření vstoupí v platnost.

Všechny ceny jsou založeny na výpočtu metodou LRIC, účtovány po sekundách a uvedeny bez DPH.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).