Hlavní navigace

ČTÚ chystá zkrácení doby přenesení čísla

17. 9. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Český telekomunikační úřad na Diskusním místě zveřejnil k připomínkám návrh novely Opatření obecné povahy č. 10, kterým se stanoví podmínky pro realizaci přenositelnosti čísel. Tato novela opatření, v souladu s evropskou legislativou, zkracuje lhůtu na přenesení telefonního čísla na pouhé 4 pracovní dny od uplatnění požadavku na přenesení čísla u přejímajícího operátora či poskytovatele služby, přičemž doba přerušení poskytování služby v den přenesení nesmí přesáhnout 3 hodiny.

Český telekomunikační úřad na Diskusním místě zveřejnil k připomínkám návrh novely Opatření obecné povahy č. 10, kterým se stanoví podmínky pro realizaci přenositelnosti čísel.

MMF24

Tato novela opatření, v souladu s evropskou legislativou, zkracuje lhůtu na přenesení telefonního čísla na pouhé 4 pracovní dny od uplatnění požadavku na přenesení čísla u přejímajícího operátora či poskytovatele služby, přičemž doba přerušení poskytování služby v den přenesení nesmí přesáhnout 3 hodiny.

Novela opatření mimo jiné posílí právo spotřebitele na přenesení jím využívaného čísla, neboť o přenos bude možno požádat i tehdy, když již bude mezi ním a opouštěným operátorem smluvní vztah platně vypovězen z jiného důvodu, což dnes není možné. (Účastník který je již ve výpovědi, a to i ze strany operátora, a teprve následně požádá o přenos, tak o číslo dnes zpravidla přijde.) Pokud však nebude žádost účastníka o přenesení čísla doručena nejpozději 5 pracovních dní před ukončením poskytování služby opouštěným operátorem, nemusí být zaručeno na tomto telefonním čísle její nepřerušené poskytování novým operátorem.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).