Hlavní navigace

ČTÚ chystá zkrácení doby přenesení čísla

Redakce

Český telekomunikační úřad na Diskusním místě zveřejnil k připomínkám návrh novely Opatření obecné povahy č. 10, kterým se stanoví podmínky pro realizaci přenositelnosti čísel. Tato novela opatření, v souladu s evropskou legislativou, zkracuje lhůtu na přenesení telefonního čísla na pouhé 4 pracovní dny od uplatnění požadavku na přenesení čísla u přejímajícího operátora či poskytovatele služby, přičemž doba přerušení poskytování služby v den přenesení nesmí přesáhnout 3 hodiny.

Český telekomunikační úřad na Diskusním místě zveřejnil k připomínkám návrh novely Opatření obecné povahy č. 10, kterým se stanoví podmínky pro realizaci přenositelnosti čísel.

Content 2017 Tip Kytary

Tato novela opatření, v souladu s evropskou legislativou, zkracuje lhůtu na přenesení telefonního čísla na pouhé 4 pracovní dny od uplatnění požadavku na přenesení čísla u přejímajícího operátora či poskytovatele služby, přičemž doba přerušení poskytování služby v den přenesení nesmí přesáhnout 3 hodiny.

Novela opatření mimo jiné posílí právo spotřebitele na přenesení jím využívaného čísla, neboť o přenos bude možno požádat i tehdy, když již bude mezi ním a opouštěným operátorem smluvní vztah platně vypovězen z jiného důvodu, což dnes není možné. (Účastník který je již ve výpovědi, a to i ze strany operátora, a teprve následně požádá o přenos, tak o číslo dnes zpravidla přijde.) Pokud však nebude žádost účastníka o přenesení čísla doručena nejpozději 5 pracovních dní před ukončením poskytování služby opouštěným operátorem, nemusí být zaručeno na tomto telefonním čísle její nepřerušené poskytování novým operátorem.

Našli jste v článku chybu?
17. 9. 2012 17:47
JKL (neregistrovaný)

Nejsou to nesmysly, protože systém avíza umožní klientovi připsat peníze okamžitě, ale platbu dělat v dávce třeba jenom jednou za týden (podle velikosti finančních rezerv).

17. 9. 2012 14:09
x (neregistrovaný)

Placate nesmysly. Banka umi prevod v radu minut (do cizi banky), jediny co to zdrzuje je to, ze prevody se deji davkove pres clearingove centrum. V ramci banky je prevod okamzity. Centrum uctuje za operace nejake (smesne) poplatky, ktere jsou promenne v case, proto se banka snazi prevody naladovat do nocnich hodin, kde to vyjde levneji (vy samo zaplatite porad stejne, ale banka vydela o par mega vic). Kazda banka umi (za nesmyslne vysoky poplatek) expresni prevody.

V pripade prevodu cisla nejde…