Hlavní navigace

ČTÚ chystá zkrácení doby přenesení čísla

17. 9. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Český telekomunikační úřad na Diskusním místě zveřejnil k připomínkám návrh novely Opatření obecné povahy č. 10, kterým se stanoví podmínky pro realizaci přenositelnosti čísel. Tato novela opatření, v souladu s evropskou legislativou, zkracuje lhůtu na přenesení telefonního čísla na pouhé 4 pracovní dny od uplatnění požadavku na přenesení čísla u přejímajícího operátora či poskytovatele služby, přičemž doba přerušení poskytování služby v den přenesení nesmí přesáhnout 3 hodiny.

Český telekomunikační úřad na Diskusním místě zveřejnil k připomínkám návrh novely Opatření obecné povahy č. 10, kterým se stanoví podmínky pro realizaci přenositelnosti čísel.

cif-tip-firmy

Tato novela opatření, v souladu s evropskou legislativou, zkracuje lhůtu na přenesení telefonního čísla na pouhé 4 pracovní dny od uplatnění požadavku na přenesení čísla u přejímajícího operátora či poskytovatele služby, přičemž doba přerušení poskytování služby v den přenesení nesmí přesáhnout 3 hodiny.

Novela opatření mimo jiné posílí právo spotřebitele na přenesení jím využívaného čísla, neboť o přenos bude možno požádat i tehdy, když již bude mezi ním a opouštěným operátorem smluvní vztah platně vypovězen z jiného důvodu, což dnes není možné. (Účastník který je již ve výpovědi, a to i ze strany operátora, a teprve následně požádá o přenos, tak o číslo dnes zpravidla přijde.) Pokud však nebude žádost účastníka o přenesení čísla doručena nejpozději 5 pracovních dní před ukončením poskytování služby opouštěným operátorem, nemusí být zaručeno na tomto telefonním čísle její nepřerušené poskytování novým operátorem.