Hlavní navigace

ČTÚ už má právní analýzu situace, kdy se regiony přihlásí k TPP a Prima ne

4. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
4. 6. 2008

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) již obdržel objednanou právní analýzu situace, kdy by se televize Prima přihlásila k Technickému plánu přechodu na zemské digitální televizní vysílání (TPP) a regionální televize, s nimiž na základě licenčních podmínek sdílí vysílací kmitočty nikoli (nebo naopak). Podmínka sdílení jedné programové pozice totiž bude pro Primu a regiony platit i po přechodu na digitální vysílání.

cif 24 - early cena - média

Právní analýzu už máme, ale zatím jsem ji nestudoval, sdělil na otázku serveru DigiZone.cz předseda Rady ČTÚ Pavel Dvořák. Prima se zatím k TPP nepřihlásila, jedna ze skupin regionálních televizí, které s ní sdílí analogové kmitočty – Regionální televizní agentura (RTA) – již ano. Problém je aktuální v Brně, Ostravě a Plzni, kde už Prima zahájila zemské digitální vysílání, ale zatím zde šíří svoji pražskou mutaci.

V Brně a Ostravě by se do zemského digitálního vysílání Primy v multiplexu 3 měla připojovat studia RTA, v Plzni pak studio společnosti Regio Media, kterou ovládá sama Prima. S RTA o zařazení do multiplexu 3 jednáme, chtějí zde vysílat, potvrdil serveru DigiZone.cz Leoš Pohl, předseda představenstva společnosti Czech Digital Group (CDG), která je operátorem této digitální sítě.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).