Hlavní navigace

ČTÚ už má právní analýzu situace, kdy se regiony přihlásí k TPP a Prima ne

4. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

4. 6. 2008

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) již obdržel objednanou právní analýzu situace, kdy by se televize Prima přihlásila k Technickému plánu přechodu na zemské digitální televizní vysílání (TPP) a regionální televize, s nimiž na základě licenčních podmínek sdílí vysílací kmitočty nikoli (nebo naopak). Podmínka sdílení jedné programové pozice totiž bude pro Primu a regiony platit i po přechodu na digitální vysílání.

cif-tip-téma-foto

Právní analýzu už máme, ale zatím jsem ji nestudoval, sdělil na otázku serveru DigiZone.cz předseda Rady ČTÚ Pavel Dvořák. Prima se zatím k TPP nepřihlásila, jedna ze skupin regionálních televizí, které s ní sdílí analogové kmitočty – Regionální televizní agentura (RTA) – již ano. Problém je aktuální v Brně, Ostravě a Plzni, kde už Prima zahájila zemské digitální vysílání, ale zatím zde šíří svoji pražskou mutaci.

V Brně a Ostravě by se do zemského digitálního vysílání Primy v multiplexu 3 měla připojovat studia RTA, v Plzni pak studio společnosti Regio Media, kterou ovládá sama Prima. S RTA o zařazení do multiplexu 3 jednáme, chtějí zde vysílat, potvrdil serveru DigiZone.cz Leoš Pohl, předseda představenstva společnosti Czech Digital Group (CDG), která je operátorem této digitální sítě.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.