Hlavní navigace

ČTÚ nasazuje technologii DNSSEC

27. 3. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

ČTÚ dnes oficiálně oznámil, že zabezpečil své klíčové internetové domény „ctu.cz“ a „ctu.eu“ technologií DNSSEC. Budu rád, když tento krok Českého telekomunikačního úřadu bude současně sloužit i jako příklad, který upozorní na potřebu průběžného zvyšování bezpečnosti internetových služeb, uvedl Marek Ebert, náměstek předsedy Rady ČTÚ a ředitel sekce regulace.

ČTÚ dnes oficiálně oznámil, že zabezpečil své klíčové internetové domény „ctu.cz“ a „ctu.eu“ technologií DNSSEC.

Budu rád, když tento krok Českého telekomunikačního úřadu bude současně sloužit i jako příklad, který upozorní na potřebu průběžného zvyšování bezpečnosti internetových služeb, uvedl Marek Ebert, náměstek předsedy Rady ČTÚ a ředitel sek­ce regulace.

Zabezpečení internetových domén Českého telekomunikačního úřadu samozřejmě vítám. Stejně iniciativní by měli být i operátoři a poskytovatelé internetového připojení. Síla DNSSEC se totiž projeví naplno pouze tehdy, bude-li chráněna jak samotná doména, tak připojení k internetu. Potěšující je, že je tu již řada společností, které zavedení ohlásily; na konci loňského roku tak učinily například společnosti Telefónica Czech Republic, a.s. a Vodafone Czech Republic a.s. Stále je tu ale určitá část těch, které s implementací DNSSEC otálejí, okomentoval nasazení DNSSEC na webech ČTÚ Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.

ICTZ_2022_EARLY

Česko je světovým lídrem v zavádění DNSSEC – z více než 926 000 zaevi­dovaných domén s koncovkou .CZ jich DNSSEC chrání necelých 333 000.

Zdroj: tisková zpráva