Hlavní navigace

ČTÚ nejspíš O2 nařídí ADSL bez paušálu za linku

Karel Wolf

Český telekomunikační úřad připravuje nařízení, které našemu telefonnímu hegemonovi, společnosti Telefónica O2, pravděpodobně s definitivní platností přikáže, aby konkurenci poskytla možnost nabízet rychlý internet ADSL bez nutnosti platit za pronájem pevné linky. Sama Telefónica se k nahému ADSL staví skepticky a odmítavě. „Naked ADSL není pro zákazníky tak výhodné, jak se může laikům zdát. Klíčovou část ceny za hlasový tarif tvoří náklady na přístupové vedení, které by se jinak musely…

Český telekomunikační úřad připravuje nařízení, které našemu telefonnímu hegemonovi, společnosti Telefónica O2, pravděpodobně s definitivní platností přikáže, aby konkurenci poskytla možnost nabízet rychlý internet ADSL bez nutnosti platit za pronájem pevné linky.
Sama Telefónica se k nahému ADSL staví skepticky a odmítavě. „Naked ADSL není pro zákazníky tak výhodné, jak se může laikům zdát. Klíčovou část ceny za hlasový tarif tvoří náklady na přístupové vedení, které by se jinak musely promítnout do ceny naked ADSL,” informoval novináře mluvčí O2 Martin Žabka. Finální cena by se podle Žabky příliš nelišila od ceny nejlevnějšího hlasového tarifu plus ADSL, společnost prý proto nabízí raději balíčky, které poskytují pevnou linku de facto jako bonus. ČTÚ je ovšem poněkud jiného názoru, samotné ceny ale rozhodně regulovat nechce.
(Finanční noviny)

Našli jste v článku chybu?
25. 6. 2008 15:56
balda (neregistrovaný)
Dovolil bych si s vaším názorem nesouhlasit, neboť znám mnoho lidí, kteří odmítají ADSL jen z toho důvodu, že si k němu musí pořídit i pevnou linku a rozhodně nejde o cenu, jelikož raději za srovnatelný internet paltí o 500 i více korun měsíčně více.
1. 6. 2008 22:50
jakub (neregistrovaný)
jde o to kde bydlis, komunitni site v CR uz tyhle rychlosti davaji bez problemu a nyni budou koncentrovanejsi i v praze. www.nfx.cz