Hlavní navigace

ČTÚ dnes pořádá tiskovou konferenci k vyhrané arbitráži ohledně TV3

14. 7. 2009
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Autor: 115393
14. 7. 2009

Český telekomunikační úřad dnes pořádá tiskovou konferenci, která se koná u příležitosti vítězství České republiky v arbitráži se společnosti EMV ve věci televize TV3. Společnost EMV požadovala po České republice uhrazení částky 3 miliardy korun za údajně zmařenou investici do projektu třetí plnoformátové televize s regionálním zaměřením. Své názory budou tlumočit bývalí členové Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek a Zdeněk Duspiva a ředitel mezinárodně právního odboru Ministerstva financí Radek Šnábl.

Je zajímavé, že setkání s novináři pořádá právě ČTÚ, který na vývoj kauzy TV3 neměl rozhodující vliv. Mezinárodní investor, skupina EMV, vinila z nezdaru projektu TV3 právě Radu pro rozhlasové a televizní vysílání, a to zejména kvůli zamítnutí převodu licence na investorem kontrolovanou nizozemskou firmu KTV. Licenci původně vlastnil český televizní podnikatel Martin Kindernay, který ale měl právo svou licenci převést na jiný podnikatelský subjekt, který sám vlastnil. Po dohodě s investorem se novým držitelem licence měla stát společnost KTV. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání ale převod licence zamítla, protože Kindernay neměl podle stanov společnosti vliv na její chod, i když ji formálně vlastnil.

K TÉMATU:
Česká republika vyhrála arbitráž ohledně sporu o TV 3
Arbitráž o investici do TV3 se chýlí k závěru. Zaplatí Česko miliardu?
Další fáze arbitráže kvůli bývalé TV3 bude pokračovat 18. února
Duch TV3 ožil v českých médiích

Bývalí členové RRTV Petr Štěpánek a Zdeněk Duspiva vystupovali v arbitráži ohledně TV3 jako svědci. Štěpánek je dnes členem Rady ČTÚ a Duspiva vede Národní koordinační skupinu pro přechod na digitální televizní vysílání v České republice.

MMF24

Televize TV3 vysílala v letech 2000–2002 jako nástupce tehdejší televize Galaxie. Terestricky pokrývala Prahu a Hradec Králové, další oblasti chtěla pokrýt prostřednictvím různých frekvencí nižšího výkonu, kombinací satelitního a kabelového vysílání, a sdílením některých frekvencí s partnerskými regionálními televizemi po vzoru regionů TV Prima.


Ukázka z vysílání pražské mutace TV3.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).