Hlavní navigace

ČTÚ a Radiokomunikace posílí měření DVB-T na Ústecku

10. 10. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
10. 10. 2007

Rozsáhlejší a delší by mělo být měření intenzity a pokrytí signálem zemské digitální televize na Ústecku. Počítá s tím Český telekomunikační úřad (ČTÚ) i České radiokomunikace, které od 1. července provozují digitální multiplex A z vysílače Buková hora u Ústí nad Labem.

KL24

Měření, na které se podílí jak ČTÚ, tak Radiokomunikace, probíhá už čtvrtý měsíc a podle Jana Hamáčka, vedoucího útvaru provozu vysílacích systémů Radiokomunikací, bude pokračovat do konce října nebo začátku listopadu. Na základě dalších konzultací zástupců ČTÚ a Radiokomunikací bylo rozhodnuto navýšit počet obcí, ve kterých bude měření provedeno. Z tohoto důvodu budou měření pokračovat ještě v průběhu října, potvrdil ČTÚ ve své měsíční monitorovací zprávě za letošní září.

Dohodli jsme se, že zvýšíme počet měřených bodů na 1 600 až 1 700. Nepoužíváme pouze měřicí vozy, měří se také na střechách domů, přiblížil Hamáček na dnešní konferenci Tel.con 2007. Jak dále dodal, situace není poměřitelná s Domažlickem, kde měření trvalo tři měsíce a probíhalo na 500 bodech. Radiokomunikace také prověřují lokality mimo Ústecký kraj, kde by mohl digitální signál rušit analogové převaděče.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).