Hlavní navigace

Český telekomunikační úřad potvrdil, že z databáze odebral příděl pro Regionální síť 9

Lukáš Polák

Oficiálně už digitální multiplex zmizel z databáze ČTÚ začátkem minulého měsíce, telekomunikační úřad ovšem vydává logicky své monitorovací zprávy zpětně.

Doba čtení: 1 minuta

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) ve své Měsíční monitorovací zprávě za květen potvrdil, že ze své elektronické databáze odebral kmitočtový příděl pro jeden z regionálních digitálních zemských multiplexů. Regionální síť 9 zanikla v důsledku odnětí jediného individuálního oprávnění, které pro tuto regionální síť bylo vydáno, uvedl ČTÚ. Telekomunikační úřad nikdy nezveřejnil, kdo o tento kmitočtový příděl požádal, stejně jako tomu bylo u jiných provozovatelů, kteří ale většinou byli následně odhaleni.

ČTĚTE TAKÉ: ČTÚ aktualizoval databázi přídělů pro Regionální síť 1, výkony jsou vyšší

Devátá regionální síť měla jediný kmitočtový příděl pro Ústí nad Labem v lokalitě Krušnohorská, odkud na jiném kanálu vysílá celoplošný multiplex 4 Radima Pařízka. Server DigiZone.cz si tedy začátkem května dovolil zaspekulovat, že i za touto sítí by mohl stát majitel multiplexu 4 a Regionální sítě 7. Je možné, že multiplex byl připravován pro projekt krajské televize Cézetko, jenž připravovala společnost TV CZ, a který nikdy neodstartoval kvůli finančním problémům investora. Na druhou stranu ale někdejší šéfka Public TV Renata Pešková deklarovala, že televize měla vysílat v multiplexu 3 z Bukové hory.

Našli jste v článku chybu?