Hlavní navigace

ČTÚ prošetřuje, proč Nova nevypnula analogové vysílání na Sušicku

5. 3. 2010
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
5. 3. 2010

Rozhodnutí televize Nova nevypnout analogové vysílání na sušickém vysílači Svatobor a klatovském Baráku k termínu 28. února 2010, který jí určuje Technický plán přechodu (TPP), začal prošetřovat Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Svolal jsem si interní poradu na dané téma. Poté nabídnu projednání situace a postupu předsedkyni Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), řekl serveru DigiZone.cz předseda Rady ČTÚ Pavel Dvořák.

K TÉMATU: Televize Nova nevypnula analog na Sušicku a Klatovsku

Vzhledem k tomu, že Nova svůj postoj k vypínání analogového vysílání dle TPP dosud nezdůvodnila, nemohu vám podat relevantní a úplnou odpověď na vaše otázky, napsal Dvořák již ve středu serveru DigiZone.cz. Interní poradu svolal na čtvrtek. Nepochybně ČTÚ bude postupovat podle vládního nařízení a zákona. Podle neformálních informací je dopis Novy na cestě, poté jsem připraven se vyjádřit, dodal předseda Rady ČTÚ. Nova tvrdí, že nebyly naplněny podmínky TPP pro vypínání analogového vysílání na Sušicku, výtku však nekonkretizovala.

ČTĚTE TAKÉ: Nova: Analog na Sušicku jsme nevypnuli kvůli nesplnění TPP

Podle předsedkyně RRTV Kateřiny Kalistové není důvod zahajovat s Novou kvůli nedodržení termínu vypnutí analogového vysílání na Sušicku správní řízení. V této chvíli nejsou dány ani zákonné důvody zániku kompenzační licence podle přechodných ustanovení zákona č. 304/2007 Sb., ani žádný ze zákonných důvodů odnětí licence podle zákona o provozování rozhlasového a televizního vysílání, zopakovala serveru DigiZone.cz.

NAPSALI JSME: RRTV nezahájí s Novou řízení kvůli nevypnutí analogu na Sušicku

Nova by měla kvůli nedodržení termínu vypínání analogu čelit správnímu řízení o odebrání kompenzační licence pro celoplošné zemské digitální televizní vysílání programu Nova Cinema. Tu získala výměnou za dobrovolný souhlas s TPP i termíny vypínání analogu, které tento dokument obsahuje. Jestliže je Rada kritizována za nečinnost, vyplývá tato kritika z neznalosti dané právní úpravy, míní Kalistová.

ICTZ23

Rada samozřejmě celou situaci sleduje, je to však především ČTÚ, který na základě zákona o elektronických komunikacích a TPP shromažďuje informace o průběhu procesu přechodu v jednotlivých územních oblastech, o plnění časového harmonogramu rozvoje vysílacích sítí a dalších podmínek stanovených tímto nařízením a vyhodnocuje průběh procesu přechodu, vysvětluje předsedkyně RRTV.

Předseda ČTÚ mě přitom osobně ujistil, že se danou situací v těchto dnech intenzivně zabývá, dodala Kalistová.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.