Hlavní navigace

ČTÚ prověří, zda jeho mluvčí členstvím v Radě ČT neporušuje zákon

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) si zadal právní analýzu, která by měla odpovědět na otázku, zda jeho mluvčí Dana Makrlíková porušuje zákon, když byla zvolena do Rady České televize. Podle předsedy poslaneckého klubu ODS Petra Tluchoře totiž nesmí člen Rady ČT zastávat žádnou funkci ve státní správě.

Podle mého názoru o porušení zákona nejde, ale záleží na interpretaci toho, co je funkce ve státní správě, řekl serveru DigiZone.cz předseda Rady ČTÚ Pavel Dvořák. Zadal jsem právní analýzu, která by nám měla odpovědět a Dana Makrlíková se podle toho zařídí, dodal. Podle člena Rady ČTÚ Petra Štěpánka se Makrlíková den po svém zvolení do Rady ČT vzdala funkce vedoucí samostatného oddělení pro styk s veřejností ČTÚ a zůstala jen mluvčí ČTÚ, což je plně v souladu se zákonem.

Makrlíková byla do Rady ČT zvolena minulý týden za Kulturní komisi ČR, občanské sdružení blízké ODS a prezidentovi Václavu Klausovi, které vydává časopis a webzin Fragmenty. Mluvčí ČTÚ údajný střet zájmů odmítá a podle svých slov hodlá jako radní ČT nadále externě spolupracovat s televizí Prima jako moderátorka Receptáře prima nápadů.

Našli jste v článku chybu?