Hlavní navigace

ČTÚ vypracoval alternativní Technický plán přechodu na DVB-T

20. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
20. 11. 2009

Nová verze Technického plánu přechodu, která by mohla zrychlit proces vypínání analogových vysílačů až o jeden rok, je už připravena. Vypracoval ji Český telekomunikační úřad, který chtěl mít k dispozici alternativu pro případ, že by se televize rozhodly urychlit vypnutí analogových vysílačů nebo případně zkrátit souběh analogového a digitálního vysílání v určitých oblastech.

KL24

Nový plán ale nemůže být realizován protože tomu brání smlouvy komerčních subjektů, uvedl předseda Rady ČTÚ Pavel Dvořák na dnešním setkání s novináři. Problémem jsou dlouhé výpovědné lhůty, které mají televize s Českými Radiokomunikacemi.

Komerční televize vlivem ekonomické krize projevily zájem o dřívější vypnutí analogového vysílání protože se jim nevyplatí financovat dlouhé souběhy analogu a digitálu, které předepisuje nynější verze TPP. Původně přitom chtěly aby se analog vypnul co nejpozději. Nová verze plánu počítá s vypnutím všech analogových vysílačů do 11. listopadu 2011, tedy o jeden rok dříve než současná verze TPP.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).