Hlavní navigace

Čtvrtého programu Primy se už letos nedočkáme

4. 8. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
4. 8. 2011

Prima family, která bývá nejčastěji skloňována jako čtvrtý kanál televize Prima, letos neodstartuje. Po skončení včerejší tiskové konference k podzimním programovým novinkám stanice to řekl webu Mediaguru.cz generální ředitel Marek Singer. Čtvrtý kanál letos nebude. Stále neznáme datum ukončení přechodu na digitální vysílání, a to je pro nás závazné, konstatoval Singer.

KL22 hlasovani

K TÉMATU: Prima se chystá v listopadu spustit už čtvrtý program, Primu family

Podle původních informací přitom Prima chtěla zahájit vysílání rodinné televize ještě letos. My plánujeme, že 12. listopadu spustíme novou stanici, uvedl nedávno právní zástupce Primy Pavel Kubina. Pro byl tehdy i sám Marek Singer. Zákonodárci však bohužel stále nemají jasno v tom, zda proces digitalizace skončí 11. listopadu, který si vzala za svůj i veřejnoprávní Česká televize a vypne k tomuto datu poslední analogový vysílač, nebo až příští rok, kdy přejdou definitivně na DVB-T i komerční televize. Licence pro Primu family byla udělena už loni v březnu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.