Hlavní navigace

Čtvrtý kanál České televize už pouze jako ČT 4

29. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
29. 10. 2008

Nejmladší kanál z rodiny České televize, program ČT 4 – Sport, už nebude do budoucna využívat toto označení a uchýlí se pouze k číselné identifikaci. Serveru DigiZone.cz to sdělil tiskový mluvčí veřejnoprávního média Ladislav Šticha. V rámci koncepce vizuální jednotnosti všech programů České televize, jde zejména o jednotnou grafiku označení jednotlivých programů přímo na obrazovce, bude Česká televize používat do budoucna už pouze označení ČT 4, potvrdil Šticha.

Změna už je patrná např. v logu stanice, odkud zmizelo slovo SPORT. Ve veřejnoprávním multiplexu 1 už se kanál vysílá také pouze s ID CT4, stejně jako v satelitních platformách CS Link a Skylink. Označení CTSPORT je možné najít ještě v přechodné síti A, která však ukončí svůj provoz k 30. říjnu. Kanál ČT 4 zahájil vysílání při příležitosti Zimních olympijských her v Turíně v roce 2006. Nejprve jeho vysílání nebylo celodenní, během olympiády vysílal 15 hodin denně, nyní už je šířen 24 hodin a ve formátu obrazu 16:9.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.