Hlavní navigace

Čtvrtý kanál STV bude zaměřený na děti, mládež a vzdělávání

30. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
30. 10. 2008

Další program veřejnoprávní Slovenské televize s pracovním názvem Štvorka, který byl podle původních plánů zamýšlen jako zpravodajský kanál, bude nakonec orientován na děti, mládež a vzdělávání. S odvoláním na včerejší zasedání Rady STV o tom informuje server Mediálne.sk. Podle slovenského portálu se tak veřejnoprávní médium přizpůsobuje nepříliš pozitivní finanční situaci, ve které se aktuálně nachází. Program bude moci být složený z pořadů, které již má televize k dispozici (dokumenty a pohádky) a také z repríz.

KL22 hlasovani

Finanční problémy jsou také důvodem, proč v příštím roce nebude STV rozšiřovat vysílání Trojky, nového sportovního kanálu, který byl spuštěn 8. srpna při příležitosti Olympijských her v Pekingu. I nadále tak bude program pravděpodobně vysílat pouze sedm hodin denně. Od ledna se přitom počítalo už s dvanácti hodinami. Ředitel STV Štefan Nižňanský je i přes nepříliš lichotivou peněžní situaci optimistou a věří, že se v budoucnu podaří spustit i Pätku, která by sloužila Slovákům žijícím v zahraničí. Termín startu Štvorky ještě není stanoven, ale tamní veřejnoprávní TV musí zahájit jeho vysílání ještě před přechodem na DVB-T.

JAKÉ BYLY PLÁNY STV:
Slovenská STV 3 pravděpodobně v srpnu, „Čtyřka“ v roce 2010
Čtvrtý digitální program Slovenské televize vznikne v roce 2009
STV se vzdala myšlenky na vlastní zpravodajský kanál

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.